Jau astoņpadsmito reizi tika aizvadīts Pasaules kausa posms ”Rīgas kauss 2016” Rīgā no 3. – 4. decembrim. Kopš 2001.gada, kad lielākais Latvijas galda hokeja turnīrs tika aizvadīts latviešiem tik ļoti iecienītā atpūtas centrā ”Lido” Krasta ielā, turnīrs ir aizvadīts vairākās Rīgas vietās. Laika gaitā Rīgas kausu pavisam ir izcīnījuši deviņi galda hokeja meistari. Visvairāk to ir latvietim Edgaram Caicam, kurš veselas četras reizes ir triumfējis šajās sacensībās.

Ventspilnieki šajā turnīrā piedalās kopš 2003.gada, bet augstākie sasniegumi ir meklējami tieši pēdējos gados. Pagājušajā gadā Jaunrades nama komandas spēlētāji Rūdolfs Kamzols spēja izcīnīt 25.vietu, bet Elvijs Siliņš – 26.vietu 232 spēlētāju konkurencē. Pavisam 221 spēlētājs no 12 valstīm cīnījās par šī gada Latvijas galveno balvu. Ventspili pārstāvēja trīspadsmit spēlētāji no Jaunrades nama komandas un Ventspils galda hokeja kluba. Pasaules kausa posms sākās ar pirmo kārtu, kurā pirmo reizi tika aizvadīts kvalifikācijas turnīrs mazāk pieredzējušajiem spēlētājiem.

Mūsu spēlētāji sacensības sāka ar turnīra otro kārtu, jeb grupu turnīru. Pateicoties lielajam spēlētāju skaitam, otrās kārtas turnīrs sastāvēja no desmit grupām. Labākie astoņi no katras grupas kvalificējās turnīra pirmajai divīzijai, kura šajā posmā bija sadalīta četrās grupās. Edžus Kaņeps izcīnija ceturto vietu savā grupā, bet citā grupā Elvijs Siliņš bija piektais. Sacensību trešā kārta, jeb līgu turnīrs šoreiz sastāvēja no sešām līgām. Iepriecināja tas, ka sešiem Jaunrades nama komandas spēlētājiem Elvijam Siliņam, Edžum Kaņepam, Alvim Siliņam, Alenam Kalniņam, Elēnai Rācenājai un Elvim Arhinovičam izdevās iekļūt savās grupās labāko astotniekā, kas garantēja ceļu uz pirmo divīziju. Jānis Zālīte, Guntis Ernšteins un Haralds Janvars turpināja cīņas otrajā līgā. Valts Janvars un Madars Irbe – ceturtajā, bet Kaspars Irbe un Sarma Vēberga – piektajā līgā. Sieviešu nominācijā mūsu Elēna Rācenāja izcīnija 4.vietu. Uzvarēja Marija Saveļjeva no Igaunijas. Otro un un trešo vietu ieņēma attiecīgi Anete Engele no Dānijas un Viktorija Noseļivska no Ukrainas. Pirmajā divīzijā noritēja cīņas par iekļūšanu katras grupas labāko divpadsmitniekā, kas deva iespēju turpināt sacensības nākamajā dienā. Elvijs Siliņš bija vienīgais, kuram ieņemot devīto vietu savā grupā, izdevās kvalificēties turnīra ceturtajai kārtai jeb finālturnīram. Tuvu iekļūšanai ceturtajā kārtā bija arī Edžus Kaņeps, kuram pietrūka tikai viens punkts.

Sacensību noslēdzošajā dienā, kad norisinājās fināla cīņas, starp spēcīgākajiem bija arī viens Jaunrades nama komandas spēlētājs Elvijs Siliņš. Sasniedzot savā grupā 10.vietu, Elvijs kļuva par pirmo ventspilnieku, kurš spēja iekļūt Pasaules kausa Latvijas posma izslēgšanas turnīrā. Sešpadsmitdaļfināla cīņā Elvijam pretī stājās Pasaules reitinga 15.numurs un trešais spēcīgākais Somijas spēlētājs Kevin Eriksson. Sērijā līdz četrām uzvarām Elvijs Siliņš ar rezultātu 1:4 (4:2; 2:4; 3:6; 2:6; 1:3) piekāpās spēcīgajam somu pretiniekam. Līdz ar to Elvijs ar izcīnīto augsto 20.vietu starp ventspilnieku rezultātiem ir pacēlis latiņu vēl augstāk. Par ”Rīgas Kauss 2016” uzvarētāju kļuva 2013.gada pasaules čempions Atis Sīlis. Sudraba šķīvi izcīnija šī gada Eiropas čempions Edgars Caics. Bronzas godalgu ieguva Oscar Henriksson no Zviedrijas. Tikai ceturtajā vietā ierindojās pašreizējais pasaules čempions Maksims Borisovs no Krievijas.

Pasaules kausa Latvijas posms “Rīgas kauss” Ventspils Jaunrades nama galda hokejistu rezultāti (221 spēlētājs)
1.Atis Sīlis (Latvija)
2.Edgars Caics (Latvija)
3.Oscar Henriksson (Zviedrija)
4.Maksims Borisovs (Krievija)
. . . . . . .
20.Elvijs Siliņš (Ventspils Jaunrades nams)
51.Edžus Kaņeps
63.Alvis Siliņš
67.Alens Kalniņš
72.Elēna Rācenāja
76.Elvis Arhinovičs
91.Jānis Zālīte
94.Guntis Ernšteins
100.Haralds Janvars
123.Valts Janvars
126.Madars Irbe
149.Kaspars Irbe
152.Sarma Vēberga

Informāciju sagatavoja: Rimants Mironovičš

Foto: Rīgas kauss un 1/16.fināla cīņa – ELVIJS SILIŅŠ (VJN, Latvija) pret KEVIN ERIKSSON (Somija)

e-silins
rigas-kauss