Starptautiskā bērnu mākslas izstāde “Lidice” (IHVV Lidice) tika dibināta 1967. gadā, lai pieminētu vācu nacistu noslepkavotos Čehijas ciemata Lidice upurus un visus kara konfliktos kritušos bērnus.

Šī sākotnēji nacionālā izstāde kļuva par starptautisku izstādi 1973. gadā, un visā tās vēsturē tā ir kļuvusi plaši pazīstama ne tikai Čehijas bērnu un skolotāju vidū, bet visā pasaulē. Pēdējos gados izstādē regulāri piedalās vairāk nekā 25 000 kvalitatīvu bērnu radītu mākslas darbu gan no Čehijas un Slovākijas Republikas, gan arī no vairāk kā 70 pasaules valstīm.

ICEFA Lidice konkursā piedalās bērni vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Katram no dalībniekiem ir iespēja sevi izteikt gleznošanās, zīmēšanā, grafikā, kombinētā tehnikā, fotogrāfijā, filmā, animācijā vai mākslas priekšmeta – izstrādājuma no metāla, keramikas, koka, stikla, tekstilmateriāliem vai papīra radīšanā.

ICEFA Lidice konkursam 2022.gads – izstādes 50 – gadu jubilejas gads. Šī gada izstādes tēma – “Muzejs”. Kopumā saņemti 14 527 darbi no 77 dalībvalstīm.

No mūsu nama konkursā piedalījās audzēkņi no zīmēšanas studijas “Zīmēt ar prieku!”, Tehniskās modelēšanas, Faktūras, Ādas mākslinieciskās apstrādes un Arhitektūras pulciņa.

Medaļa konkursā – Ventspils Jaunrades nama Tehniskās jaunrades audzēknim Danilam Kabanovam par darbu “Brīvdabas muzejs”.

Atzinības raksts Arsenijam Atorinam un Dmitrijam Bajarūnam par kopdarbu “Kaķu muzeja izstāde”.

Sveicam uzvarētājus!

Paldies skolotājai Marinai Rogovai!

Publicēts 25.05.2022.