003

Latvijā lielākais digitālais planetārijs.

Planetārija kupola diametrs ir 8 metri un tajā ir sēdvietas 40 apmeklētājiem.* Viena seansa ilgums planetārijā ir aptuveni 35-45 minūtes. Pasākumu un svētku dienās seansa ilgums var būt atšķirīgs. Seansos uzsvars tiek likts uz Zemei tuvākās Visuma daļas izzināšanu, kas tiek veikta pateicoties planetārija lektoru īpaši izveidotiem autoršoviem. Papildus šovam seansa laikā tiek demonstrēta viena no 360 grādu filmām (planetārija repertuārs), kas atklāj vēl citus Visumā glabātos noslēpumus. Seansi tiek piedāvāti katru dienu (izņemot pirmdienas un atsevišķas svētku dienas), un to saturs tiek regulāri atjaunots un mainīts, lai arī atgriežoties pie mums vēlreiz, apmeklētājs varētu sevi pārsteigt ar jauniem atklājumiem!
Apmeklētāju ērtībai biļetes lūdzam rezervēt pa tālruni +371 636 22805 vai e-pastā: planetarijs.observatorija@ventspils.lv.
rsz_p3202095

Ventspils Jaunrades nama observatorija.

Observatorija, kas atrodas Jaunrades nama jumta izbūvē, ir aprīkota ar augstas kvalitātes teleskopu, ar kura palīdzību dienas laikā tiek veikti Saules novērojumi. Saules novērojumiem tiek izmantoti divi filtri – spoguļa filtrs palīdz ieraudzīt Saules plankumus, bet ar ūdeņraža filtra palīdzību varam vērot Saules protuberances un uzliesmojumus, ja tādi tajā dienā ir novērojami.

Ieteicama iepriekšēja biļešu rezervācija:

  • pa tālruni +37163622805
  • pie Ventspils Jaunrades nama administratora
  • e-pastā: planetarijs.observatorija@ventspils.lv

Novērojumi observatorijā tiek veikti tikai piemērotos laika apstākļos – skaidrā laikā, ja vējš nepārsniedz 12 m/s.