Animācijas filma “Polārzvaigzne”

Džeimss, pingvīns ceļotājs no Dienvidpola, un Vladimirs, jautrs lācis no Ziemeļpola, abi satikušies uz Arktikas jūras ledus. Kļuvuši par labiem draugiem, viņi apsrieda savas mājvietas, kā arī kopīgi vēroja zvaigznes, cenšoties izprast, kādēļ Zemes polos nakts ir daudzreiz garāka kā citviet. Būdami jaunie astronomi, viņi kopīgiem spēkiem cenšas atrisināt šo mīklu, apmainoties ar viedokļiem un veicot novērojumus.

Pateicoties Džeimsa neatlaidībai un atjautīgajam Vladimira prātam, viņi kopīgiem spēkiem uzbūvē observatoriju un improvizētu kosmosa kuģi, kas viņu kopīgo zinātnisko piedzīvojumu padara divtik aizraujošu.

Lidojot ap Zemi, Marsu un Saturnu, viņi secina, ka planētām ir daudz kopīga, taču pastāv arī daudz atšķirību.

“Polārzvaigzne” ir jautrs un izzinošs stāsts, kas tiek lieliski papildināts ar planetārija 360 grādu kupola specefektiem. Stāstā ietverti ar astronomiju saistīti jēdzieni par Zemes ass slīpumu, planētu veidiem un ledu Saules sistēmā. Šī filma Jūs arī iepazīstinās ar zinātniskās metodes pamatprincipiem.

Pēc pirmizrādes Itālijā, kā arī Centrāleiropas 360 grādu kupolu filmu festivālā Brno, Čehijā, filma “Polārzvaigzne” ieguva skatītāju simpātiju balvu, kuri atzina to par labāko 35 vidū.

Mērķauditorija: filma paredzēta visa vecuma apmeklētājiem, īpaši ieteicama bērniem vecumā no 8 līdz 11 gadiem.
Ilgums: 29 minūtes.