3.un 4.februārī viesnīcas Radisson Blu Daugava Rīga telpās norisinājās Latvijas čempionāta atlases sacensības jauniešiem 100 lauciņu dambretē, kur par ceļazīmēm uz Latvijas čempionāta finālu sacentās jaunieši U10, U13 un U16 vecuma grupās.

Meitenēm un zēniem spēlējot atsevišķi, izspēle notika pēc Šveices sistēmas astoņās kārtās ar apdomas laiku katram uz partiju 30 minūtes + 10 sekundes par katru izdarīto gājienu. Pavisam par ceļazīmēm uz valsts čempionāta finālu piedalījās 143 jaunie dambretisti, no katras vecuma grupas finālā iekļuva 7.

Ventspils Jaunrades nama dambretes pulciņa audzēkņi piedalījās vecuma grupā līdz 10 gadiem. Šajā grupā bija visspēcīgākā konkurence, uz finālu pretendēja 50 dalībnieki. Mūsējiem šoreiz fināls gāja secen. Gustavs Briedis un Rūdolfs Sametis izcīnīja 8 punktus no 16, Vadims Malīgins 6 un Gabriēls Mārtiņjānis 5. Taču tik un tā malači, Gustavs šobrīd ir 23. labākais savas vecuma grupas dambretists valstī, Rūdolfs 27., Vadims 38. un Gabriēls 43!

Sākotnēji bija paredzēts piedalīties 9 dalībniekiem, taču gripa ieviesa savas korekcijas. Cerams, ka 2. martā, kad notiks komandu sacensības, visi būs veseli un mūsu komanda arēs piedalīties labākajā sastāvā.

Publicēts 8.02.2024.