31.augusts/ 1.septembris – Aurigīdu plūsma. Gandrīz pilnais Mēness traucēs novērot šo plūsmu. 1935. gadā debesis šķērsoja 30-34 ļoti ātri un spoži meteori stundas laikā. Turpmākajos gados šo plūsmu vairs nav izdevies novērot. Ja nu jums neguļas naktī no 31. augusta uz 1. septembri, izmantojiet laiku lietderīgi un izejiet ārā pēc pusnakts. Varbūt jums izdosies novērot kādu aurigīdu.

5./6. septembris – Linksīdu plūsma – lieliska izdevība iemācīties atrast Lūša zvaigznāju, kas atrodas starp Lielā lāča un Vedēja zvaigznājiem. Meteoru plūsma 1037. un 1063. gadā Korejas debesu vērotāju pierakstos aprakstīta kā “zvaigžņu lietus”. Mūsdienās gan no bijušās godības nekas nav palicis pāri. Tā kā šogad novērojumiem nakts otrajā pusē traucēs Mēness, ieraudzīt varētu tikai spožākos eksemplārus.

7./8. septembris – Epsilona Perseīdu plūsmas maksimums, kura laikā var vērot 12-15 meteorus stundas laikā. Radiants atrodas salīdzinoši tuvu augusta Perseīdu izejas punktam. Ieteicams novērojumus sākt aptuveni 22:00 vakarā, kad radiants atrodas zemu ziemeļaustrumos. Šogad izdevīgs laiks novērojumiem, jo dilstošais Mēness ausīs pēc pusnakts.

13./14. septembris – septembra Taurīdu plūsma – vāja plūsma. 2002. gadā tika novēroti 13 šīs plūsmas meteori. Šogad “krītošās zvaigznes” varat sākt vērot pēc pusnakts. Radiants atrodas Vērša zvaigznājā, kuru viegli var atrast pēc vaļējās kopas Sietiņa jeb Plejādēm. Mēness netraucēs ķert meteorus.

21./22. septembris – Kappa Akvarīdu plūsma – arī vāja plūsma, kuru var sākt vērot jau pēc 23:00 un turpināt līdz pirmajiem Saules stariem. Novērojumiem Mēness netraucēs.

23./24. septembris – Alfa Aurigīdu plūsma – mazskaitlīgu, bet skaistu meteoru plūsma. Tie ir ļoti ātri meteori, aiz kuriem bieži vien tiek novērota iespaidīga “pēda”. Radiants, kurš atrodas Vedēja zvaigznājā, uzaust pēc Saules rieta. Vislabākais novērojumu laiks ir pēc pusnakts līdz ausmai. Šogad novērojumus Mēness gaisma netraucēs.

Sīkāk par septembra naksnīgajām debesīm varat uzzināt šeit: Septembra debesis