Jūnija debesis ir pārāk gaišas, bet tik un tā paliek objekti, kurus ir iespējams „noķert”.

Saules sistēmas planētas

* Venera šobrīd vērojama kā “rīta zvaigzne”, jālūkojas austrumu virzienā. 21.jūnijā tieši zem Veneras atradīsies sadilis Mēness sirpis.

* Jupiters šobrīd vērojams vakaros pēc Saules rieta Jaunavas zvaigznājā. 3.jūnijā Mēness atradīsies netālu no Jupitera un būs aizsedzis vienu no Jaunavas zvaigznāja zvaigznēm – Porrimu.

* Saturns, lai arī atrodas zemu pie horizonta, ir viens no objektiem, kuru noteikti vajadzētu aplūkot teleskopā tieši jūnijā. Jūnija sākumā gredzenotais milzis virs horizonta parādās ap 23, bet mēneša beigās tas jau būs virs horizonta pēc saulrieta. Tomēr, ņemot vērā gaišās debesis, labāk skatīties uz Saturnu pēc pusnakts.

Meteoru plūsmas

2./3. jūnijs – Tau Herkulīdu plūsma, kuras laikā gaidāmi ne vairāk kā 15 meteori stundas laikā. Novērojumus ieteicams sākt pēc pusnakts.

4./5. jūnijs – Skorpīdu plūsma – interesanta plūsma, kurai ir zināmi divi radianti. Ieteicamais laiks pēc pusnakts. Gaidāmi aptuveni 15 meteori stundas laikā.

6./7. jūnijs – Arietīdu plūsma, kuras radiants atrodas Auna zvaigznājā. Gaidāmi vidēji 30 lēni un spoži metori stundas laikā. Novērojumus vēlams sākt pēc pulkstens 2iem naktī.

25./26. jūnijs – Korvīdu plūsma, kuras izcelsmes avots līdz šim nav atklāts. Šī ir viena no visīsākajām plūsmām, kura ilgst aptuveni piecas dienas. Gaidāmi ne vairāk kā 10 meteori stundas laikā.

29./30. jūnijs – jūnija Drakonīdu plūsma – novērojumus neapgrūtinās Mēness gaisma, ja sāksiet novērojumus pēc pusnakts. Šos putekļus aiz sevis atstājusi Ponsa-Vinnekes komēta. 1916. gadā tika novēroti vairāk kā 100 spoži meteori, bet pēdējos gados novēroto meteoru skaits samazinās.

Mēness

1. jūnijs – pirmais ceturksnis

9. jūnijs – pilnmēness

17. jūnijs – pēdējais ceturksnis

24. jūnijs – jauns Mēness