Mēneša debesis : jūlijs
Saules sistēmas planētas
* Merkurs vērojams zemu pie horizonta ziemeļrietumos īsu brīdi pēc Saules rieta. 25.jūlija vakarā Merkurs atradīsies netālu no Lauvas zvaigznāja “sirds” – Regula.
* Venera vērojama no rītiem austrumos, pirms Saules ausmas. 20.jūlijā interesantu kompozīciju netālu no Veneras veidos Mēness un Aldebarāns.
* Jupiters pamazām pamet skatuvi, bet joprojām novērojams Jaunavas zvaigznājā. Noriet pēc pusnakts jūlija sākumā, bet mēneša beigās aiz horizonta pazudīs jau ap 23. 28.jūlija vakarā netālu no Jupitera atradīsies Mēness.
* Saturns atrodas Čūskneša zvaigznājā. Lai arī planēta vērojama ne pārāk augstu virs horizonta, jau nelielā teleskopā labi būs redzams gredzens.

Meteoru plūsmas
29./30. jūlijs – Delta Akvarīdu plūsma – gaidāmi 15 līdz 20 meteori stundas laikā. Novērojums rekomendē sākt ap pusnakti. Jāpagriežas pret dienvidiem un jālūkojas uz augšu.
23.-30. jūlijs – Kaprikornīdu plūsma – šīs plūsmas avots ir Hondas-Mrkosa-Padjusakova komētas atstātās atlūzas. Lielākoties tiek novēroti spilgti dzelteni meteori un samērā bieži bolīdi. Vislabākais laiks novērojumiem ir pēc pusnakts.

Mēness
1.jūlijs – pirmais ceturksnis
9.jūlijs – pilnmēness
16.jūlijs – pēdējais ceturksnis
23.jūlijs – jauns Mēness
30.jūlijs – pirmais ceturksnis