Saules sistēmas planētas

* Venera redzama pirms Saules ausmas. 

* Marss oktobrī no Lauvas zvaigznāja pārceļo uz Jaunavas zvaigznāju. Ja oktobra sākumā Venera atrodas tuvu Marsam, tad mēneša otrajā pusē tā arvien vairāk attālinās un tuvojas horizontam.

* Urāns joprojām atrodas Zivju zvaigznājā. Redzams austrumos pēc Saules rieta. 

* Neptūns atrodas Ūdensvīra zvaigznājā. Redzams austrumos pēc Saules rieta. 

Meteoru plūsmas
6./7. oktobris – Piscīdu plūsma. Ļoti ilga plūsma – no 25. septembra līdz 2. novembrim. Maksimumā gaidāmi aptuveni 15 lēni (tikai 29 km/s) meteori stundas laikā. Radiants atrodas tuvu horizontam dienvidos. 

8./9. oktobris – Drakonīdu plūsma – grūti prognozējama plūsma, kuras avots ir “izjukusī” Džokobīnī-Cinnera komēta. Tā ilgst tikai no 7. līdz 10. oktobrim. 1933. gadā tika novēroti aptuveni 30 000 meteori stundas laikā, 1947. gadā – vairs tikai 1000. 

19./20. oktobris – Epsilona Geminīdu plūsmas maksimums. Vāja plūsma, ne vairāk par 5 meteoriem stundas laikā. Tie ir ātri – aptuveni 70 km/s. 

21./22. oktobris – Orionīdu plūsma – šogad ir labs laiks šīs meteoru plūsmas vērošanai, jo Mēness būs tikko izrausies no Saules “paduses” un norietēs krietni pirms pusnakts. Meteoru plūsmas avots ir slavenā Haleja komēta. Parasti stundas laikā ir novērojami 20meteori, kuru ātrums ir aptuveni 67 km/s. Radiants meklējams Oriona zvaigznājā pie “vāles”. 

Mēness
5. oktobris – pilnmēness
12. oktobris – pēdējais ceturksnis
19. oktobris – jauns Mēness
28. oktobris – pirmais ceturksnis