Trīs dienas pasaules galda hokeja centrs bija Čehijas pilsēta Libereca, kurā tika aizvadīts 15.Pasaules čempionāts galda hokejā. Šīs sacensības ar 230 dalībniekiem no 25 valstīm iegāja vēsturē, kā viskuplāk pārstāvētais pasaules čempionāts. Trīs dienu garumā tika sadalīti desmit medaļu komplekti. Latvijas izlases sastāvā startēja arī septiņi Jaunrades nama komandas spēlētāji Elvijs Siliņš, Elēna Rācenāja, Laima Kamzola, Eliāns Ēdelis, Alvis Siliņš, Aleksandrs Žernovojs un Guntis Ernšteins. Pirmajā dienā tika sadalīti jau seši medaļu komplekti. Pirmie par medaļām uzsāka cīņas visu triju nomināciju komandas. Sieviešu nominācijā Latvijas izlases krāsas pārstāvēja divas Jaunrades nama komandas spēlētājas Elēna Rācenāja un Laima Kamzola, kā arī Ilze Zuce-Tenča no Inčukalna. Pēc pirmās kārtas mūsu meitenes cīnījās neizšķirti ar Krievijas izlasi un piekāpās Ukrainai, tādejādi ierindojoties tabulas trešajā ailē. Pusfināla cīņā Latvija revanšējās Ukrainai, nodrošinot tālākās cīņas finālā pret Krievijas izlasi. Negaidīti veiksmīgs sākums padevās mūsu spēlētājām, uzvarot pirmās sērijas visās spēlēs. UZVAROT TRIJU SPĒĻU SUMMĀ LATVIJAS IZLASE PIRMO REIZI KĻŪST PAR PASAULES ČEMPIONI ! Trešajā vietā ierindojas Zviedrija.
Pasaules čempionāts sieviešu komandām, rezultāti:
1.Latvija
2.Krievija
3.Zviedrija
4.Ukraina
5.Čehija

Junioru nominācijā Latvijas izlases sastāvā cīnījās divi mūsu komandas spēlētāji Eliāns Ēdelis un Alvis Siliņš. Pirmajā kārtā jeb grupu turnīrā mūsu komanda savā grupā ieņēma 2.vietu, palaižot priekšā Ukrainu. Diemžēl ceturtdaļfinālā tika piedzīvots nepatīkams zaudējums pret Norvēģijas izlasi, kas liedza mūsu junioriem turpināt cīņas par čempionāta medaļām. Rezultātā Latvijas junioru izlasei šoreiz bija jāsamierinās ar 7.vietu. Par čempioniem kļuva Ukrainas izlase, kas finālā pārspēja Krieviju.Bronzas medaļas ieguva Norvēģijas jaunie censoņi.

7.Latvija

Veterānu komandu cīņā Latviju pārstāvēja mūsu Aleksandrs Žernovojs un Guntis Ernšteins. Grupu turnīrs iesākās ar uzvaru un pirmo vietu savā grupā, kam sekoja arī uzvara nākošajā kārtā. Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā dramatiskā cīņā tika uzveikta Somijas valstsvienība. Pusfinālā mūsu izlases vecmeistari sīvā cīņā piekāpās patreizējai pasaules spēcīgākajai Krievijas izlasei. Diemžēl cīņā par bronzas medaļām mūsu komanda piedzīvoja vēl vienu zaudējumu spēlē pret mājiniekiem čehiem, noslēdzot čempionātu 4.vietā un atkārtojot 2009.gada pasaules čempionāta rezultātu. Par čempioni kļuva Zviedrijas izlase, atstājot otrajā vietā Krieviju.

Pasaules čempionāts veterānu komandām
1.Zviedrija
2.Krievija
3.Čehija
4.Latvija

Pēc pārtraukuma sekoja medaļu dalīšana individuālajā konkurencē starp šīm pašām nominācijām.Grupu turnīrā Elēnai Rācenājai izcīnot 4.vietu savā grupā izdevās iekļūt čempionāta augstākajā divīzijā. Nepaveicās Laimai Kamzolai, kura ieņēma 7.vietu grupā un tas viņai liedza iekļūt starp labākajām. Diemžēl trīs punkti šķīra Elēnu no izslēgšanas turnīru, ierindojot viņu 9.vietā. Elēnai šis ir otrais pasaules čempionāts un divus gadus atpakaļ Krievijā viņa ieņēma 14.vietu. Laima Kamzola ieņemot 2.vietu otrajā līgā kopvērtējumā čempionātu noslēdza 14.vietā. Par pasaules čempioni kļuva Irīna Vorobjova no Krievijas. Sudraba medaļa tika Viktorijai Noseļivskai no Ukrainas, bet bronza Krievijas pārstāvei Viktorijai Gorodņitskajai, kura divus gadus atpakaļ triumfēja čempionātā Krievijā.

14.Laima Kamzola Latvija

Ne tik veiksmīgs turnīrs padevās Eliānam Ēdelim sacenšoties junioru konkurencē. Grupu turnīrā starp divām grupām pa 18 spēlētājiem katrā grupā, Eliānam astotā vieta, kas bija nepietiekami, lai iekļūtu turnīra ceturtdaļfinālā. Eliāns čempionātu noslēdza 15.vietā. Par čempionu šajā nominācijā kļuva Oscar Henriksson no Zviedrijas. Otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Ņikita Žolobovss no Krievijas un Dmitro Ļitviņjuks no Ukrainas. Ceturto vietu ieņēma rīdzinieks Raivis Miglinieks.

15.Eliāns Ēdelis Latvija

Vecmeistaru konkurencē spēkiem mērojās arī mūsu Aleksandrs Žernovojs. Pirmajā kārtā Aleksandrs ieņēma 3.vietu savā grupā, kas deva ceļazīmi uz augstāko divīziju. Noslēdzoties divīziju turnīram viena punkta deficīts šķīra Aleksandru Žernovojau no iekļūt izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā. Rezultātā viņam augstā 10.vieta. Par čempionu kļuva Aleksejs Titovs no Kreivijas. Otro vietu izcīnija Yngve Aasheim no Norvēģijas, bet trešo vietu iepriekšējais pasaules veterānu čempions Staņislavs Lutajs no Krievijas. Jāpiebilst, ka šajā čempionātā junioru un veterānu nominācijām izslēgšanas turnīra kvalifikācijas ”latiņa” šoreiz bija uzlikta pārāk augstu, jo katrā grupā no 12 spēlētājiem tikai labākais četrinieks turpināja cīņas par medaļām.

10.Aleksandrs Žernovojs Latvija

Sacensību otrajā dienā par pasaules spēcīgāko komandu titulu sacentās valstu izlases Open nominācijā. Latvijas valstsvienība iepriekšējā čempionātā ieguva bronzas medaļas. Pamatturnīrā Latvijas izlase ierindojās 2.vietā, uzreiz aiz mājinieces Čehijas komandas. Jāpiemin, ka šajā čempionātā Latvijas izlases sastāvā startēja arī Jaunrades nama komandas spēlētājs Elvijs Siliņš. Izslēgšanas turnīra sākums izskatījās cerīgs, kurā Latvija ceturtdaļā uzveica Somijas valstsvienību, bet turpinājums vairs nebija tik iepriecinošs, jo vispirms pusfinālā tika piedzīvots zaudējums pret spēcīgo Krievijas izlasi, bet bronzas mačā tika atzīts Ukrainas pārākums. Rezultātā Latvijas komandai šoreiz jāpaliek ārpus godalgotā trijnieka. Par pasaules spēcīgāko komandu piekto reizi pēc kārtas kļuva Krievijas izlase. Otrajā vietā atstādama Čehiju.

Pasaules čempionāts Open komandām
1.Krievija
2.Čehija
3.Ukraina
4.Latvija

Sacensību pēdējā dienā tika izspēlēti atlikušie trīs medaļu komplekti Junioru U13, Veterānu 50+ un prestižajā Open nominācijā individuālajā ieskaitē. Open nominācijā pamatturnīrs jau tika aizvadīts iepriekšējā dienā, kur visiem Latvijas spēlētājiem, tajā skaitā Elvijam Siliņam izdevās kvalificēties augstākajai divīzijai. Diemžēl sacensību otrajā kārtā Elvijam neizdevās iespraukties starp tiem 32 spēlētājiem, kuri kvalificējās čempionāta izslēgšanas turnīra sešpadsmitdaļfinālam. Viņam čempionāta kopvērtējumā 36.vieta. Ļoti dramatiskā fināla cīņā izspēlējot maksimālo spēļu sēriju skaitu līdz”zelta vārtu” izspēles, uzvaru svinēja latvietis Edgars Caics, pārspējot esošo pasaules čempionu Maksimu Borisovu no Krievijas. Bronzas medaļu izcīnija pasaules junioru čempions Oscar Henriksson no Zviedrijas.