Ar Latvijas kausa 1.posmu Inčukalnā ir startējusi jaunā Latvijas galda hokeja sezona, kurā piedalījās arī Jaunrades nama galda hokejisti. Sezonas atklāšanas sacensībās Inčukalnā dalību ņēma 62 spēlētāji. Ventspils Jaunrades nama komandu šajā posmā pārstāvēja pavisam 14 spēlētāji, no kuriem trīs startēja Amatieru līgas čempionāta pirmajā posmā.  Abi mači sākās ar grupas turnīru. Profiņi jeb lietpratēji tika sadalīti četrās grupās. Sakarā ar jauno nolikumu, uz augstāko līgu ceļazīmes nopelnīja četri (iepriekšējās sezonās seši) labākie no katras grupas, kas norāda uz to, ka grupās ir ”jākapā uz pilnu klapi”. Šoreiz četri Jaunrades nama komandas spēlētāji izcīnīja sev vietas augstākajā līgā, turklāt Edžus Kaņeps svinēja uzvaru savā grupā, bet Elvijis Siliņš un Guntis Ernšteins savās grupās bija trešie. Alvim Siliņam izdevās ”ielēkt pēdējā vagonā” uz pirmo līgu. Līdz posma izslēgšanas turnīram izdevās aizkļūt brāļiem Siliņiem, kur diemžēl bija jāapstājas jau ceturtdaļfinālā. Elvijam posmā augstā 5.vieta, bet Alvim – 7.vieta, turklāt Alvis junioru konkurencē izcīnija otro vietu. Par posma uzvarētāju sievietēm kļuva patreizējā Latvijas kausa īpašniece Elēna Rācenāja, atstājot otrajā vietā Ilzi Zuci – Tenču no Inčukalna, ar kuru kopā Latvijas sieviešu izlases komandā šogad Čehijā kļuva par pasaules čempioni. Trešo vietu izcīnija perspektīvā Jaunrades nama komandas spēlētāja Sarma Vēberga. Vecmeistariem trešo vietu izcīnija Aleksandrs Žernovojs, bet Guntis Ernšteins palika uzreiz aiz labāko trijnieka. Par Latvijas kausa pirmā posma uzvarētāju kļuva Valts Smagars no Skrundas, bet otro un trešo vietu ieņēma rīdzinieki Sandis-Kristaps Lagzdiņš un Raivis Miglinieks (junioru nominācijas uzvarētājs). Amatieru līgā ceturto vietu izcīnīja Jaunrades komandas jaunais censonis Dāvis Apfelbaums.

Jaunas izmaiņas un korekcijas ir skārušas sacensību norises formātu un vietu. Latvijas kauss, kā jau iepriekšējos gados norisināsies četros posmos, kuri notiks Inčukalnā un Rīgā. Ventspilī šosezon norisināsies tikai pilsētas mēroga turnīri (VJN kausa izcīņa četros posmos un Ventspils pilsētas čempionāts). Jaunums šogad būs Pasaules klubu čempionāts, kurš pirmo reizi risināsies Latvijā. Divu dienu garumā pasaules spēcīgākie galda hokeja meistari tiksies Jēkabpilī, kur pirmajā dienā notiks Pasaules kausa Latvijas posms, bet otrajā dienā tiks noskaidrots planētas spēcīgākais klubs. Sezona noslēgsies ar Eiropas čempionātu, kurš nākamgad jūnijā risināsies Zviedrijas pilsētā Eskilstunā. Kā jau pēdējos gados ierasts, paralēli Latvijas kausa posmam notiek arī Latvijas amatieru līgas čempionāts.

Jau 14.oktobrī Inčukalnā risināsies Latvijas kausa 2.posms, bet 21.oktobrī ar Ventspils Jaunrades nama kausa izcīņas 1.posmu tiks atklāta jaunā Ventspils galda hokeja sezona.

Informāciju sagatavoja: Rimants Mironovičs

foto: no personīgā arhīva