Marta beigās Ventspils Jaunrades namā bija apskatāma Jevgēņija Suhanova privātās kolekcijas meteorītu izstāde. Izstādē varēja aplūkot 12 meteorītus no dažādām pasaules valstīm – Baltkrievijas, Argentīnas, ASV, Krievijas, Āfrikas, Zviedrijas, Ēģiptes un Marokas.

Arī Jaunajiem korespondentiem bija iespēja uzzināt, ko vairāk par šo interesanto un neparasto hobiju – meteorītu kolekcionēšanu.

Jevgēņijs Suhanovs ar meteorītu kolekcionēšanu un  meklēšanu aizraujas jau vairāk nekā 10 gadus. Kolekcionārs atzīst, ka visskaistākais meteorīts vēl joprojām nav atrasts, taču viņš noteikti neplāno padoties un jau atkal ir devies jaunā ekspedīcijā. Tā kā Jevgeņijam ļoti patīk ceļot, tad šie divi hobiji – ceļošana un meteorītu meklēšana – sniedz neaprakstāmas emocijas, kas viena otru papildina.

Jevgeņijs Suhanovs intervijas laikā pastāsta arī par meteorītu meklēšanas un  atrašanas procesiem. Liela daļa no tiem iekrīt okeānos, vieglāk tos atrast tuksnesī un Antarktīdā. Tā kā Antarktīdā visapkārt ir ledus, to sajaukt ar citiem akmeņiem ir neiespējami. Arī tuksnesis ir pateicīga vieta meteorītu meklēšanai, jo uz smilšu fona tas ir viegli pamanāms. Par vietām, kur nokrīt meteorīti, viņš uzzina, sadarbojoties ar astronomijas centriem.

Pārsteidzoši, ka ne tikai plašajā pasaulē, bet arī mūsu mazajā Latvijā četrās meteorītu krišanas vietās ir iespējams atrast akmens tipa meteorītus. Tiesa gan, tos atšķirt no parastajiem akmeņiem ir grūti, jo tos jāmeklē ar acīm, nevis ar speciālām iekārtām, kā to dara, meklējot magnētiskos meteorītus.  Lai konstatētu, ka tas ir akmens tipa meteorīts, nepieciešams veikt ķīmisko analīzi laboratorijā.

Daudzus gadus zinātnieki ir apkopojuši datu bāzi ar vietām, kur meteorītus var atrast. Interese par meteorītiem ir radusies jau kopš viduslaikiem. Piemēram, Austrijas pilsētā … , jau viduslaikos bija apskatāma pirmā meteorītu kolekcija.

Latvijā ir reģistrēta biedrība „Latvijas meteorītu centrs”, kas sadarbojas ar zinātniskām organizācijām, tostarp NASA organizācijām Beļģijā, Japānā, Amerikā. Jevgeņijs cer, ka viņam būs iespēja arī Ventspilī atvērt meteorītu muzeju, kurš būs pieejams plašākais sabiedrībai. Tas ir viņa sapnis. Ar šāda muzeja izveidi Ventspils varētu konkurēt ar citiem Eiropas muzejiem, kuros aplūkojami meteorīti.