No 5. līdz 7. maijam Ventspils Jaunrades nama pedagogu un audzēkņu grupa apmeklēja Minskas Valsts bērnu un jauniešu pili, Minskas planetāriju un piedalījās 5. Starptautiskajā radioelektronikas konkursā, ar mērķi nostiprināt sadarbību interešu izglītības jomā.   

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No 5. līdz 7. maijam Minskā (Baltkrievijā) norisinājās 5. Starptautiskais radioelektronikas konkurss, kurā piedalījās vairāk kā 40 audzēkņi no 4 valstīm. Lai veicinātu audzēkņos interesi par radioelektroniku, kā arī audzētu starptautisku sacensību pieredzi, 5. Starptautiskajā radioelektronikas konkursā  piedalījās arī Ventspils Jaunrades nama audzēknis Ņikita Visockis. Neraugoties uz atšķirīgo fizikas apguves sistēmu un metodiku NVS valstīs un Latvijā, Ventspils Jaunrades nama Radioelektronikas pulciņa audzēknis sasniedza labus rezultātus, iekļūstot konkursa 2. kārtā, kopvērtējumā ierindojoties augstajā 7. vietā. Nikitas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem Jaunrades nama Radioelektronikas pulciņa audzēkņiem ir teicamās krievu valodas zināšanas.

Jaunrades nama pedagogs Viktors Bagienskis tika iekļauts starptautiskā žūrijā, kura vērtēja gana komplicētos un sarežģītos konkursa dalībnieku veiktos uzdevumus. Jāatzīst, ka mūsu audzēkņi ir spēcīgāki praktiskajos uzdevumos, taču zaudē teorētiskajā daļā.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Līdz šim Ventspils Jaunrades namam ir sadarbība ar radniecīgajām  iestādēm Pēterburgā un Klaipēdā. Radioelektronikas konkursa laikā par Ventspils Jaunrades namu un interešu izglītības programmām pastiprinātu interesi izrādīja kolēģi no Maskavas, kuriem ir nodoms slēgt sadarbības līgumu ar Ventspils Jaunrades namu.

2018.gada 2. februārī Ventspils Jaunrades nams sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru organizē Starptautisku radioelektronikas konkursu – praktikumu, kur solījuši piedalīties ne tikai radioelektronikas pulciņu audzēkņi no Latvijas un Lietuvas, bet arī no Austrumeiropas.

Šogad Ventspils Jaunrades nama 54 interešu izglītības programmās iesaistījušies ap 1900 audzēkņu, bet 19. maijā Dzirnavu laukumā ikviens aicināts klātienē iepazīties ar Jaunrades nama piedāvātajām iespējām: būs  koncerts, radošās darbnīcas,  izstādes, informācija par vasaras nometnēm.