Eiropas Bērnu un jauniešu neformālās izglītības iestāžu asociācija (EAICY)  apvieno iestādes un organizācijas no 20 valstīm, kas aktīvi iesaistītas bērnu un jauniešu neformālajā izglītībā. EAICY izveidota 1991. gadā. Tās mītne bija Prāgā, bet tagad juridiskais birojs atrodas Viļņā, Lietuvā. Pašlaik EAICY ir ap 40 biedru no Francijas, Čehijas, Gruzijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas  un citām Eiropas valstīm, arī no Dienvidāfrikas. Maija vidū ar vienbalsīgu EAICY prezidija lēmumu Ventspils Jaunrades nams uzņemts par asociācijas biedru. 

Latviju asociācijā pārstāv vēl 3 interešu izglītības iestādes – visas no Rīgas. Ventspils Jaunrades namu saista sadarbība ar asociācijas biedriem no Sankt-Pēterburgas (Krievija), Minskas (Baltkrievija) un Viļņas ( Lietuva).

Sākotnējā posmā plānots, ka Ventspils Jaunrades nams varētu sniegt asociācijai nepieciešamo informāciju par interešu izglītības nodrošinājumu un iespējām Ventspilī, dalīties pieredzē un uzņemt radniecīgo iestāžu darbiniekus īslaicīgās iepazīšanās vizītēs. Šīgada asociācijas tēma ir “Nākotnes līderu audzināšana: emocionālais intelekts pret mākslīgo intelektu”.  EAICY aktīvi piedalās Eiropas identitātes veidošanā kultūru daudzveidībā.