mazpulkiLatvijas Mazpulki ir starptautiska bērnu un jauniešu organizācija, kas darbojas visā Latvijā un apvieno čaklākos un darbīgākos dalībniekus, kas šogad pirmo reizi sāk darboties arī Ventspils Jaunrades namā.

Mazpulka vadītāja Lāsma Mencendorfa pati ir bijusi mazpulcēns un brīvprātīgo jauniešu Rīgas klubiņa biedrs vairāk kā astoņus gadus.

Pievienoties mazpulkam tiek aicināti jaunieši vecumā no 10 – 19 gadiem, tikšanās pirmdienās no 15:30 –  16:55 (10 – 15 gadi) 17:00 – 17:40 (16-19 gadi) Ventspils Jaunrades namā 305.kabinentā

Iesaistoties mazpulkos, jauniešiem ir iespēja:

  • īstenot savas idejas un darīt to, kas patīk un aizrauj
  • gūt pieredzi projektu izstrādē un prezentēšanā
  • apgūt uzņēmējdarbības pamatus
  • piedalīties izstādēs, semināros un mācību ekskursijās
  • pavasarī sacensties sporta spēlēs
  • iegūt jaunus draugus vasaras nometnēs
  • darboties starptautiskos projektos

Mazpulku, kuru  ideja ir mācoties darīt un darot mācīties, dzimtene ir ASV, kur organizācija dibināta 1902.gadā, un tur to sauc par 4H klubu.  Ar zīmi “4H” nosaukumā organizācija darbojas 86 pasaules valstīs visos kontinentos un un dod iespēju tūkstošiem bērnu un jauniešu pilnveidot sevi radošā, mērķtiecīgā un sadarbību veicinošā vidē. Organizācijas simbols – zaļā Laimas āboliņa lapiņa.

Ko nozīmē burti 4H ? head – galva heart – sirds hands – rokas health – veselība. Tādēļ mazpulku dalībnieki uzskata, ka veiksmīgas dzīves pamatā ir: laba sirds, ass prāts, čaklas rokas un stipra veselība.


Šobrīd biedrībā “Latvijas Mazpulki” ir aptuveni 1500 bērnu un jauniešu, kas aktīvi darbojas 113 mazpulkos visā Latvijā. Kurzemē tie ir 20 mazpulki.

Iepazīties tuvāk ar mazpulkiem iespējams prezentācijā latvijas-mazpulki
Papildus informācija par Latvijas Mazpulkiem mājas lapas adresē www.mazpulki.lv
quality-goods-1