Ventspils Jaunrades nama jaunie uzņēmēji SMU “PaRoLo” un SMU “Namiņš” kopā ar 5 citiem SMU no Ventspils vispārizglītojošām skolām 7. decembrī piedalījās skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgū “Cits bazārs ziemā” Rīgas tirdzniecības centrā “Domina Shopping”. SMU “PaRoLo” piedāvā krāsainas matu gumijas, bet SMU “Namiņš” – dažādas pašu gatavotas koka spēles, piem., “Izstāsti stāstu”, “Mācies skaitļus”, kā arī pašu šūtas grāmatzīmes un maisiņus no atkārtoti izmantota auduma.

SMU “Namiņš” darbojas kā sociālais mācību uzņēmums, jo visu produktu izgatavošanā ir iesaistīti bērni un jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem. Jāatzīmē, ka šis SMU bez jebkādiem atvieglojumiem darbojas tieši tajā pašā kategorija kā visi pārējie Latvijas SMU. Jāuzsver arī, ka “Namiņu” gadatirgū drosmīgi un atbildīgi pārstāvēja tikai viens tā dalībnieks Kristofers Daubars, jo māsa – Evija Kristīne Daubare gatavojās atbildīgam mūzikas priekšnesumam labdarības pasākumā Ventspils baptistu baznīcā jau nākamajā dienā pēc tirdziņa – 8. decembrī. Kristoferam palīdzēja atsaucīgā asistente Amanda Apkalne un Rīgas gadatirgū tika pārdota gandrīz visa “Namiņa” uz tirdziņu atvestā produkcija.

Arī otrajiem mūsu nama pārstāvjiem gadatirgū veicās ļoti labi: SMU “PaRoLo” labi sevi parādīja un tika nominēts kategorijā “Labākā pārdošanas komanda”. Mācību uzņēmumā darbojas Paula Brunovska, Roberta Krūma, Anete Marta Demante un Loreta Pēdiņa – šādā sastāvā meitenes piedalījās savā pirmajā lielajā JAL rīkotajā tirdziņā, kurā piedalījās 270 SMU no visiem Latvijas reģioniem.

Informāciju sagatavoja skolotājas Silga Sviķe un Agita Bergmane.