Neskatoties uz to, ka rudens pēdējais mēnesis nav īpaši bagāts ar debess novērojumiem, tomēr 14. novembrī būs sagaidāms kas interesants – Supermēness. Tā ir iespēja arī mūsu iedzīvotājiem ieraudzīt lielāko Mēnesi, kāds ir redzēts pēdējā gadsimta laikā. supermeness-1

Šis notikums ir interesants ar to, ka šajā datumā Mēness būs Zemei vistuvāk pēdējo 70 gadu laikā. Astronomi sola tādu notikumu vēl tikai 2034. gadā.

Supermēness ir notikums, kad pilnmēness sakrīt ar laiku, kad mūsu pavadonis atrodas vistuvāk Zemei. Šoreiz Mēness būs tikai 356 509 kilometru attālumā no mūsu planētas (tas ir attālums starp Zemes un Mēness centriem). Saskaņā ar NASA sniegto informāciju, Mēness būšot par 30% gaišāks un par 14% lielāks nekā pilnmēness. Kā tas izskatīsies realitātē būs iespēja ieraudzīt Ventspils Jaunrades nama observatorijā 14. novembra vakarā, laika posmā no 19:00-22:00, pie labvēlīgiem laika apstākļiem. Visi interesanti laipni gaidīti.

Apmeklētāju ērtībām lūdzam biļetes rezervēt iepriekš pie Ventspils Jaunrades nama administratora vai pa tālruni +371 636 22805 vai e-pastu jaunrades.nams@ventspils.lv.