Ventspils Jaunrades nams no 2017. gada ir pilntiesīgs Junior Achievement Latvija (JA Latvija) partneris, radot iespēju apgūt Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu.

JA Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Līdz šim programma pieļāva tikai sadarbību ar skolām, taču nu var piedalīties arī Jaunrades nams. Dalības maksu organizācijā sedz no Ventspils pašvaldības budžeta.

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir praktiskās uzņēmējdarbības mācību metode, ko JA Europe tīkla biedri veiksmīgi praktizē 37 Eiropas valstīs. Programma attīsta jauno uzņēmēju paaudzi, kas ir būtiska tautsaimniecības attīstībā. SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement  Latvija un izglītības iestāde. Jaunrades namā dibināti 7 Skolēnu mācību uzņēmumi, kas nodarbosies ar dažādu inovatīvu preču ražošanu. Vienā no tiem iesaistījušies jaunieši ar funkcionāliem traucējumiem. Paralēli tam, Jaunrades namā darbojas arī Jauno uzņēmēju klubs, kur nodarbībās konsultē par uzņēmējdarbību. Skolotājs – konsultants Oļegs Mihailovs ir pieredzes bagāts uzņēmējdarbības jautājumos.

Jau pērn Jaunrades nama audzēkņi ar pedagogu atbalstu piedāvāja savus izstrādājumus Ventspils tirgū, tādējādi rādot radošo un praktisko veikumu, un nopelnot naudu savām vajadzībām. Vairāki audzēkņi peļņu tērēja materiālu iegādei jaunām precēm, citi papildināja ģimenes budžetu.  Mīkstās rotaļlietas, rotas un dažādi svētku dekori bija pieprasīta prece Ventspils tirgū decembrī.