Sestdien, 5. novembrī CSDD Rīgas Motormuzejs un Biķernieku trase sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centru (VISC) organizēja Latvijas skolēnu sacensības trases automodelismā „Rīgas Motormuzeja kauss”.

Sacensībās startēja dalībnieki no visiem Latvijas automodelisma klubiem, apmēram 80 skolu jaunieši no Valmieras, Jelgavas, Rīgas, Ventspils un citām Latvijas pilsētām. Šādas sacensības notiek 2 reizes gadā.Sacensības norisinājās trīs modeļu klasēs dažādās vecuma grupās. Iesācēju klasē piedalās tie, kas vēl nav sasnieguši 15 gadu vecumu. Tās dalībniekiem ir pašu būvētas šasijas, kas tās padara īpaši interesantas un neprognozējamas. Pieredzes bagātākiem automodelistiem ir divas vecāko grupu klases, līdz 19 gadiem, ieskaitot, kur galvenais uzsvars ir uz precizitāti auto veidošanā no standarta detaļām un vadītprasme. auto-trase-2

Dalībnieki no Ventspils jaunrades nama visvairāk startēja iesācēju klasē. Labākais no iesācējiem bija Rihards Junkers (21. vieta). Kopskaitā šajā klasē startēja 38 dalībnieki.Šajās sacensībās svarīgāk par iegūto vietu ir pieredze braukt nepazīstamās trasēs. Ventspilniekiem sava iegūtā pieredze jāliek lietā, lai veiksmīgi startētu Kurzemes kausa etapos un arī pašmāju sacensībās, pulciņa mērogā.

Trases automodelisms ir tehnisks sporta veids, kur dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem miniatūriem, elektriski vadāmiem automobiļu modeļiem (mērogā 1:24 vai 1:32), kuri brauc pa speciāli izveidotu trasi ar īpašām rievām jeb sliedēm. Ventspils Jaunrades nams piedāvā Trases automodelisma nodarbības pirmdienās, otrdienās un ceturtdienās, skatīt nodarbību sarakstu.

Paldies trases automodelisma skolotājam Ilmāram Brensonam par audzēkņu sagatavošanu sacensībām. Veiksmīgus startus arī turpmāk sacensībās!

auto-trase

auto-trase-3