Ventspils Jaunrades namā šajā mācību gadā dibināti 9 Skolēnu mācību uzņēmumi, kuri iesaistījušies biedrības “Junior Achievement Latvija” (JAL) uzņēmējdarbības izglītības programmā. Tapšanas stadijā ir vēl 2 uzņēmumi. Uzņēmumu piedāvāto produkciju aicina iegādāties vai pasūtīt jau piektdien, 10. novembrī no plkst. 17:00 Jaunrades namā.

Skolēnu mācību uzņēmumus dibinājuši gan jaunākā skolas vecuma, gan arī pilngadīgie Ventspils Jaunrades nama pulciņu audzēkņi, kuri ne tikai apgūst interešu izglītības programmas, bet arī prot izgatavot pieprasītu produkciju: rotas un dizaina priekšmetus, dažādus suvenīrus, mīkstās rotaļlietas, izstrādājumus no otrreizējiem materiāliem, lūpu kosmētiku, keramikas izstrādājumus un citas videi draudzīgas preces.

 Pirmoreiz tiks prezentēta unikāla elektroniskā spēle, kuras autori ir radioelektronikas laboratorijas audzēkņi Jēkabs Stikāns un Ņikita Visockis. Iespējams, ar konsultantu un biedrības JAL speciālistu atbalstu, būs iespēja šo spēli patentēt un sagatavot ražošanai. Jaunieši ar īpašām vajadzībām izveidojuši uzņēmumus “Abi labi” un “Ir laiks”, turpinot pērn republikas līmeņa konkursa  laureāta “Cimdiņdarbnīcas” tradīcijas.

Skolēnu mācību uzņēmumu darbību atbalsta 7 Jaunrades nama skolotāji – konsultanti. Jaunrades namā darbojas arī “Jauno uzņēmēju klubs”, kuru vada pilsētā pazīstamais ekonomikas skolotājs Oļegs Mihailovs. Vēl var paspēt pieteikties nodarbībām.

Šogad Ventspils Jaunrades nama 43 interešu izglītības apakšprogrammās iesaistījušies  1753 audzēkņi no 3 līdz 25 gadu vecumam.