Svētdien, 5. martā pēc dažu gadu pārtraukuma Ventspils Jaunrades namā atkal notika Ventspils atklātais čempionāts šahā. Sacensībās piedalījās vairāk kā 70 dalībnieki no visas Kurzemes, no tiem rekordliels skaits ventspilnieku – 27 Ventspils jaunie šahisti.

Trešo sporta klašu grupā 22 dalībnieku konkurencē ļoti labu rezultātu parādīja Kims Ganža un Samuēls Stefans Siders. Lai gan visu turnīru Samuēls Stefans Siders stabili ieņēma otro vietu, neveiksme pēdējā savstarpējā spēlē atvirzīja viņu uz trešo vietu, otrajā vietā izvirzot Kimu Ganžu. Meiteņu konkurencē šajā grupā Margarita Vivdenko ieņēma 2.vietu.

Ceturto sporta klašu grupā 27 dalībnieku konkurencē piedalījās 12 ventspilnieki. Labākie no mūsējiem Niklāvs Kutumovs un Bruno Svens Zvejnieks, kas dalītā 3.-6.vietā attiecīgi ieņēma 5.un 6.vietu.

Iesācēju grupā starp 22 dalībniekiem cīnījās astoņi ventspilnieki. Daudziem no viņiem tās bija pirmās šaha sacensības. Vislabāk šajā grupā spēlēja Gatis Putāns, kuram arī šīs bija pirmās sacensības. Viņš ieņēma 4.vietu (dalīta 3.-5.vieta) un izpildīja 4.sporta klasi. Labs rezultāts arī Joelam Efraimam Sideram (7.vieta) un starp meitenēm labākais rezultāts Sārai Elišebai Siderei.