Deviņpadsmito reizi tika aizvadīts Ventspils atklātais čempionāts, kurš ir viens no vecākajiem galda hokeja turnīriem Latvijā. Neticami, bet jau nākošajā sezonā čempionāts iesoļos savā trešajā desmitgadē. Šajā laika periodā ir bijuši vairāki uzvarētāji, kā arī dažādas norises vietas. Šī čempionāta mājvieta ir Ventspils Jaunrades nams, kur mūsu komanda turpina iesāktās tradīcijas. Ja agrāk sacensības risinājās aprīļa mēnesī, tad pēdējos gados čempioni tiek noskaidroti sezonas pašā izskaņā – maijā, kur vienlaicīgi izlases dalībniekiem ir iespēja sagatavoties sezonas nozīmīgākajiem mačiem – Eiropas un pasaules čempionātiem. Izņēmums nebija arī šoreiz. Piecpadsmit dalībnieki sacentās par deviņpadsmitā Ventspils čempiona titulu prestižajā Open nominācijā. Paralēli tika noskaidroti čempioni arī junioriem, dāmām un veterāniem. Sacensības iesākās ar grupas turnīru, kuru uzvarēja Elvijs Siliņš. Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā bez Elvija iekļuva arī Edžus Kaņeps, Guntis Ernšteins, Rūdolfs Kamzols, Aleksandrs Žernovojs, Alvis Siliņš, Dāvis Apfelbaums un Salvis Skarainis. Ceturtdaļfinālā Elvijam Siliņam pietrūka spēļu prakses pie jaunā galda modeļa, ar kādiem turpmāk tiks aizvadīti Eiropas, pasaules čempionāti, kā arī pārējie turnīri. Par cik viņam šis bija pirmais turnīrs uz jaunā tipa galdiem, tad arī šoreiz nācās atzīt Salvja Skaraiņa pārākumu ar rezultātu 1:3 (3:2; 2:(3p); 2:3; 1:3). Elvijs šogad ir iekļauts izlasē startam pasaules čempionātā, tādēļ jācer, ka līdz tam viņš paspēs aprast ar jauno galdu. Edžus Kaņeps apspēlēja Dāvi Apfelbaumu ar 3:0 (3:2; 3:0; 5:0). Ar tādu pašu rezultātu Elvija jaunākais brālis Alvis uzveica Gunti Ernšteinu 3:0 (8:2; 6:1;(5p):4), bet Rūdolfs Kamzols vinnēja Aleksandru Žernovoju ar 3:1 (3:2; 6:4; 3:4; 3:1). Pusfinālā Rūdolfs un Edžus bija paspējuši aprast ar jauno galda modeli un abi iesoļoja zelta finālā. Rūdolfs Kamzols / Salvis Skarainis 3:0 ((5p):4; 7:5; 5:4); Edžus Kaņeps / Alvis Siliņš 3:1 (3:2; 3:7; 5:4; 2:1). Bronzas finālā līdz trijām uzvarām, spraigā cīņā jaunība šoreiz ņēma virsroku pār pieredzi, kur Alvis Siliņš ar rezultātu 3:2 (4:(5p); (6p):5; 3:4; 4:0; 3:2) izcīnija uzvaru pār Salvi Skaraini un ieguva savā īpašumā Ventspils čempionāta bronzas medaļu. Zelta finālā līdz četrām uzvarām sērijā, ritēja dramatiskas, bezkompromisa cīņas. Ļoti līdzīgā duelī veiksmīgāks šoreiz izrādījās Edžus Kaņeps, kurš svinēja uzvaru pār savu komandas biedru Rūdolfu Kamzolu 4:3 (2:(3p); 4:3; 6:4; 2:4; 2:7; 2:1; 6:2) un pirmo reizi kļuva par Ventspils čempionu visprestižākajā nominācijā. 
Sieviešu nominācijā par čempioni kļuva Elēna Rācenāja, bet sudraba godalga tika Evelīnai Zabarovskai. Junioriem pilsētas čempiona godā pirmo reizi tika kronēts Dāvis Apfelbaums. Sudraba un bronzas medaļas izcīnija attiecīgi Alekss Ernšteins un Lauris Rozentāls. Par čempionu vecmeistaru konkurencē kļuva Salvis Skarainis, bet Aleksandrs Žernovojs un Guntis Ernšteins ieguva sudraba un bronzas godalgas.
2019.gada Ventspils atklātais čempionāts 
(Open)
1.Edžus Kaņeps  VJN
2.Rūdolfs Kamzols  VJN
3.Alvis Siliņš  VJN
4.Salvis Skarainis  Rīgas GHK
5.Dāvis Apfelbaums  VJN
6.Aleksandrs Žernovojs  VJN
7.Guntis Ernšteins  VJN
8.Elvijs Siliņš  VJN
9.Elēna Rācenāja  VJN
10.Alekss Ernšteins  VJN
11.Lauris Rozentāls  VJN
12.Mārcis Radelis  VJN
13.Renārs Zabarovskis  VJN
14.Marks Strazdiņš  Ventspils
15.Evelīna Zabarovska
Līdz ar to ir noslēgusies kārtējā Latvijas un Ventspils galda hokeja sezona. Vēl tikai ir atlikušas sezonas galvenās sacensības – pasaules čempionāts, kurš no 15.līdz 16.jūnijam risināsies Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Latvijas izlase šim čempionātam ir nokomplektēta. Latvijas krāsas šogad no ventspilniekiem aizstāvēs: Elvijs Siliņš (Open), Eliāns Ēdelis (Open), Elēna Rācenāja (Sievietes), Laima Kamzola (Sievietes), Elvis Arhinovičs (Juniori) un Guntis Ernšteins (Veterāni). Veiksmi mūsu izlasei Minskā!