Ziņu sagatavoja: Ventspils Jaunrades nama pulciņa „Jaunie korespondenti” dalībnieces Viktorija Smirnova, Līga Goldmane un Aleksandra Smirnova.

13528745_820648588035083_2072078054125714814_n

Ventspils 4.vidusskolas 12. klases audzēknes Anna Babete Nordena un Annija Rutule izmantojušas iespēju iesaistīties „Junior Achievement Latvija” skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmā un ražo lūpu balzamus „BonBon” gan sievietēm, gan vīriešiem ar 10 dažādām smaržām. Lūpu balzami ir novērtēti ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām.

2016. gadā jaunietes pieteicās komandu sacensībām vidusskolēniem „Izaugsmes forums” par labāko jauno biznesa ideju vai esoša produkta pilnveidi. Sacensību fināla uzdevumā 24 stundu laikā bija jāizstrādā ekonomiski pamatots biznesa plāns savas idejas realizācijai, klātesot dažādu nozaru ekspertiem un biznesa konsultantiem. Ventspilnieces izvēlējās prezentēt ideju par lūpu balzamiem. Konkursā meitenes izcīnīja 2. vietu. „Grūtības sagādāja zināšanu trūkums biznesā, jo, piesakoties izaugsmes forumam, nācās plānot produkta gada izmaksas, bet nezinājām kāds būs tā pieprasījums. Mums šajā jautājumā palīdzēja draugi un ekonomikas skolotāja,” stāsta Anna un Annija. „Izaugsmes forums” mudināja meitenes darboties tālāk un pieteikties skolēnu mācību uzņēmumu programmai, kuras ietvaros tika radīts lūpu balzams ar nosaukums „BonBon”. „Nosaukums radās pavisam nejauši, skatoties seriālu, kur meitenei bija iesauka BonBon. Nodomājām, ka šis ir īstais nosaukums mūsu lūpu balzamam,” stāsta zīmola autores.

13090296_1082239675155209_889990995_n

Lūpu balzami „BonBon” tiek ražoti tikai no dabiskiem produktiem – bišu vaska, kokosriekstu eļļas, šī un kakao sviesta, kā arī dabīgiem aromatizētājiem un krāsvielām. Visi produkti tiek iepirkti pārbaudītos veikalos. Piemēram, bišu vasks tiek iegādāts tepat Ventspils novada zemnieku saimniecībā „Bitenieki”.

„Mums ir svarīgi, lai produkts būtu kvalitatīvs, jo arī pašas to lietojam. Šie lūpu balzami nodrošina lūpām maigu kopšanu, pasargājot tās no saules, aukstuma un vēja,” atklāj jaunietes. Lūpu balzami pieejami ar 10 dažādām smaržām: ingvers-laims, kanēlis, piparmētra, citronzāle, lavanda-roze, vasaras augļi, priežu, rožkoka, vaniļas un burkāna, kuram nav smaržas, bet tas ļoti labi atjauno lūpas.

Īpaši tika domāts par logo izstrādi – sākumā jaunietes logo veidoja pašas, bet saprata, ka šo darbu labāk uzticēt māksliniecei un uzrunāja Artu Skuju, kurai šis darbs izdevās lieliski. Logo ir attēlota sievietes un vīrieša seja, lai akcentētu to, ka ne tikai sievietes var lietot lūpu balzamus. Meitenes smejoties atceras, ka reiz tirdziņā pie viņu stenda pienācis vīrietis un vēlējies iegādāties sev lūpu balzamu. Protams, jaunietes ieteikušas bezkrāsaino, bet vīrietis uzstāja, ka vēlas tieši violeto (uz lūpām gan šī krāsa nav redzama).

Meitenes gada laikā jau ir piedalījušās dažādos tirdziņos – skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņos, Ventavas pavasara gada tirgū, Hospitāļu ielas svētku tirdziņā Rīgā un Sabiles Vīna svētkos. Īpaši tiek piedomāts par tirdzniecības stenda izdekorēšanu – tas akcentē Latvijas bagātību – koku un reprezentē dabiskumu.

Lūpu balzami ir pieejami divos dažādos tilpumos – lielajā un mazajā. Cena attiecīgi ir 3,50 un 3 eiro. Anna un Annija piebilst, ka tirdziņos pirmais klients tiek pie atlaides. Tāpat atlaide pienākas tiem, kas lūpu balzamus pērk vairumā.

Produktus iespējams iegādāties arī facebook.com un twitter.com (BonBon), kā arī rakstot uz e-pastu bonbonlupas@gmail.com .

13590294_820656964700912_1361324534137656432_n

Jaunietes priecājas, ka produkts tiek novērtēts arī ārpus mūsu valsts robežām, proti, ciemos atbrauc radi un draugi, kas dzīvo ārzemēs, viņi labprāt iegādājas lūpu balzamus vairumā un dāvina tos arī saviem kolēģiem un draugiem ārzemēs. Anna un Annija ir gandarītas, ka atsauksmes par produktu ir labas, to pierāda pircēju vēlme lūpu balzamus iegādāties vēl un vēl. „Mums ir patīkami dzirdēt labas atsauksmes par produktu, bet uzklausām arī kritiku, jo uzskatām, ka vienmēr var papildināt un uzlabot savu produktu,” norāda lūpu balzamu ražotājas. Anna Babete Nordena un Annija Rutule lielu padies saka ekonomikas skolotājai Kristīnei Kornijanovai, kā arī, protams, vecākiem un draugiem par atbalstu. Anna vien piebilst, ka vecākiem ir svarīgi ticēt savu bērnu spējām iesaistīties šādos projektos, jo, ja bērni grib, tad var izdarīt lielas lietas.