22. februārī, plkst. 10:00 Ventspils Jaunrades namā notiks piektais ikgadējais Kurzemes un Zemgales reģiona teātra sporta turnīrs “Džons smaida”. Turnīra dalībnieki sacentīsies par ceļojošo kausu. Reģiona turnīrā piedalīsies komandas no Ventspils, Liepājas, Dundagas, Iecavas, Druvas un Talsiem. Turnīra dalībnieki sacentīsies 4 vecumgrupās:

1.-4.klase, 5.-6.klase, 7.-9. klase un 10.-12. klase.

Ventspili turnīrā pārstāvēs Ventspils Jaunrades nama improvizācijas teātra pārstāvji ar 4 komandām 3 vecuma grupās. Laipni aicināti visi skatītāji atbalstīt ventspilniekus un palīdzēt viņiem izcīnīt uzvaru, jo uzvarētāju noteikšanā tiek ņemts vērā arī skatītāju viedoklis.

Teātra sports jeb improvizācijas teātris ir teātra forma, kurā priekšnesums tiek radīts, improvizējot pēc skatītāju nosacījumiem, bez iepriekš izdomāta scenārija. Žūrija improvizatoru komandām norāda tehniku, kādā jātēlo, savukārt skatītāji izdomā darbības vietu, personāžu rakstura īpatnības, darbības mērķus un citas pazīmes. Komandu uzstāšanos vērtēs gan teātra mākslas profesionāļu veidota žūrija, gan skatītāji. Ja žūrijas vērtējums nesakrita ar skatītāju viedokli, bargo žūrijas tiesnešu virzienā nereti tiek raidītas slapjas trauku mazgājamās švammītes, savukārt par izcilu uzstāšanos, skatītāju improvizatoriem dāvāja rozes.

Teātra sporta turnīrs dalībniekiem sniedz lielisku iespēju gūt jaunus iespaidus, prasmes un idejas, ko turpmāk izmantot savā improvizācijas spēlē, kā arī tā ir lieliska iespēja trenēt savas prasmes publikas priekšā.

Visi interesenti laipni aicināti nākt skatīties un atbalstīt savējos !!!