2019. gada 7.novembrī Ventspils Pārventas bibliotēkā pulcējās Ziemeļkurzemes, Austrumkursas un Viduskursas labākie stāstnieki konkursa “TECI, TECI, VALODIŅA” pusfinālā, lai katrs stāstnieks atsevišķi varētu izstāstīt un visi kopā klausīties pasakas, mīļākās anekdotes un visneticamākos stāstus iz savas vai tuvāko draugu un radu dzīves! 28, iespējams, nākotnē slavenas personības, stājās klausītāju priekšā un demonstrēja savas runas prasmes – kā pārliecināt auditoriju, ka viņu stāsts ir visinteresantākais, kā noturēt auditorijas uzmanību, kā tradicionālo materiālu pasniegt interesanti un saprotami jebkuram.

„Pulkā eimu, pulkā teku” ir tradicionālās kultūras un nemateriālā mantojuma apgūšanas un pārmantošanas programma. Šobrīd P.E.P.T. ietver 5 folkloras konkursus, kuriem ir gan ceturtdaļfināli, gan pusfināli novados un fināli Rīgā.

Pulkā eimu, pulkā teku stāstnieku konkursā “TECI, TECI, VALODIŅA” piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam.

Konkursa mērķis ir atjaunot, uzturēt un attīstīt stāstīšanas tradīciju Latvijā. Veidojam tautas mūsdienu mutvārdu kultūru kopā, esam aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās!

Pēc žūrijas apspriešanās un rezultātu paziņojuma varam sveikt šī gada 10 labākos Ziemeļkurzemes, Austrumkursas un Viduskursas stāstniekus, kuri dosies tālāk uz valsts finālu, 2019.gada 7.decembrī!

Sveicam šī gada finālistus: Lieni Tramu (Ventspils centra sākumskolas 3.a klase), Gustavu Liepājnieku (Ventspils Centra sākumskolas 3.a klase), Oliveru Matvejevu (Ventspils Centra sākumskolas 4.a klase), Haraldu Ekmani (Ventspils novada Tārgales pamatskolas 4.klase), Ditu Siliņu (Ventspils novada Zūru pamatskolas 6.klase), Lāsmu Petrinu (Ventspils novada Ances pamatskolas 6.klase), Alisi Ābolti (Kuldīgas Centra vidusskolas 6.klase), Santi Andriksonu (Saldus novada Rubas pamatskolas 9.klase), Mārtiņu Stebuli (Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas 9.klase) un Viku Keitu Bespaļčiku (Ventspils 6.vidusskolas 11.klase, folkloras kopa “Rotaļnieks”).

Informāciju sagatavoja Ineta Kalniņa, Ventspils Jaunrades nama direktores vietniece kultūrizglītības darbā