27.janvārī Preiļos norisinājās ikgadējais Preiļu Robotikas čempionāts. Konkursā piedalījās ne vien robotikas interešu izglītības pulciņu audzēkņi ar saviem robotiem, bet arī dalībnieku loku papildināja vispārizglītojošo skolu audzēkņi, kopumā startēja vairāk kā 400 dalībnieku no Latvijas un Lietuvas. Čempionāta dalībnieki piedalījās vairākās robotikas disciplīnās: Lego sumo, Mini sumo, Folkreisa u.c. 

Šajā čempionātā startēja arī  Ventspils Jaunrades nama Lego robotikas pulciņa audzēkņi: Roberts Sidra, Danils Černišovs, Markuss Gunārs Pajats un Timurs Bražins. Šie audzēkņi tikai šogad uzsāka nodarbības Lego robotikas pulciņā un pirmo reizi startēja šāda veida sacensībās ar saviem pašu konstruētajiem robotiem. Neraugoties uz mazo pieredzi, Ventspils Jaunrades nama audzēkņi, katrs savā apakšgrupā izcīnīja 6.vietu, kopvērtējumā ieņemot dalīto 60 – 66.vietu starp 100 Lego sumo dalībniekiem.
24. februārī Siguldā norisināsies lielākais Robotikas konkurss Latvijā- “Siguldas robotikas čempionāts 2018”.
Ventspils Jaunrades nama Lego robotikas pulciņu audzēkņi, regulāri ņem dalību Latvijas sacensībās, kuru mērķis ir popularizēt jauniešos interesi par tehniskajām lietām. Lego robotika ietver gan mehānikas pamatzināšanas, fizikas bāzes elementus un arī programmēšanu.
Ventspils Jaunrades nama Lego pulciņam var pieteikties jebkurš interesents vecumā no 8- 10 gadiem, otrdienās un piektdienās no pl.15:00, nodarbības pie skolotāja Kristapa Bitenieka.