1.aprīlī Ventspils Jaunades nama solo dziedāšanas klases audzēkņi un citi jaunie solisti Kandavā piedalījās starptautiskajā vokālistu konkursā “Tonis-pustonis”. Konkurss ik gadu pulcē vairākus desmitus Latvijas un citu valstu bērnu, jauniešu un pieaugušo vokālās grupas, vokāli instrumentālās grupas, solistus, duetus ,vokālos ansambļus.

Neraugoties uz to, ka tā bija joku diena, konkurss bija ļoti nopietns un ar tik pat spēcīgu konkurenci. Konkursu vērtēja sešu valstu pārstāvji: no Latvijas, Vācijas, Anglijas, Spānijas, Gruzijas un Francijas.

sandis

Mēs priecājamies par solo dziedāšanas klases audzēkņa Sanda Caunes iegūto 3.vietu (rudenī Lietuvā viņš ieguva solistu konkursa galveno balvu). Atzinību un dāvanas saņēma arī pārējās solo dziedāšanas klases audzēknes- Karina Šteina, Babete Ercuma un Agnese Krilova. Sirsnīgs paldies solistiem par ieguldīto darbu un viņu vecākiem, kuri vienmēr atbalsta jaunos talantus! Pateicība solo dziedāšanas klases skolotājai Minjonai Rebhūnai par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā.

 

 

 

Konkursa “Tonis-pustonis” mērķis:
1. popularizēt bērnu, jauniešu un pieaugušo aktīvu vokālo darbību,
2. attīstīt prasmi kvalitatīvi izpildīt vokālās prasmes dažādos žanros,
3. nostiprināt iemaņas profesionālai skatuves kultūrai,
4. dot iespēju vokālistiem un instrumentālistiem parādīt savas apgūtās iemaņas vokālajā mākslā,
5. veicināt pieredzes apmaiņu vokālā kultūrā bērnu, jauniešu un pieaugušo auditorijai, sniegt iespēju dalībai konkursā dažādai auditorijai-biedrībām,bērnudārziem, privātstudijām, skolām,bērnu un jauniešu centriem,kultūras namiem un citām interesējušām institūcijām.