Sestdien, 2023. gada 14.janvārī Liepupes pamatskolā norisinājās vienas no masveidīgākajām gada sacensībām – Latvijas 75. skolēnu sporta spēles 100 lauciņu dambretē, kurās kopumā piedalījās 220 jaunie dambretes spēlētāji no dažādiem Latvijas novadiem. Sacensības norisinājās vecuma grupās no U8 līdz U19, kur katrā grupā turnīri notika atsevišķi meitenēm un atsevišķi zēniem ar laika kontroli 15 minūtes plus papildus 3 sekundes uz gājienu. Dalībnieki sacentās par godalgotajām vietām individuālajā un komandu ieskaitē, kur pirmo vietu ieguvēji individuālajā vērtējumā U10, U13 un U16 vecuma grupās izcīnīja tiesības spēlēt Latvijas jauniešu čempionāta finālā.

Sacensībās piedalījās arī Ventspils Jaunrades nama dambretes pulciņa audzēkņi. Viskuplākais mūsējo dalībnieku skaits bija vecuma grupā līdz 8 gadiem (U8) zēniem. Visaugstāko vietu izcīnīja Rūdolfs Grantiņš – 9.!  Gabrielam Mārtiņjānim 14. vieta, Rūdolfam Sametim 15. vieta.

U10  vecuma grupā zēniem piedalījās Gustavs Briedis un tika pie 42. vietas, bet meitenes Hanna Grantiņa 22., Sendija Rudbaha pie 25. vietas.

U13 grupā ventspilnieki pa vienam zēnam un meitenei – Daneliuss Miseikis 35. vieta, Keita olševska – 22. vieta. Paraktiski visiem minētajiem šīs bija pirmās sacensības ārpus Ventspils.

Dambretes pulciņa veterāni sacentās U16 grupā. Tajā visaugstāko vietu – 10.  – izcīnīja Atis Ērciņš, Aleksam Kapuram 14., bet Mikam Āpsim 15. vietas.

Paldies audzēkņiem par izturību un veiksmi nākošajās sacensībās!