2022.gada 3. un 4. decembrī Rīgā, Rīgas Kultūru vidusskolā, 22. reizi norisinājās Pasaules kausa tūres posms galda hokejā “Rīgas Kauss”. “Rīgas Kausa”  turnīra sakarā jāatzīmē, ka tās ir pirmās liela mēroga galda hokeja sacensības, kuras Latvija notikušas kopš Covid 19 pandēmijas sākuma.

Šajā sacensību posmā kopumā piedalījās 139 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, Zviedrijas un Vācijas.

Sacensību otrajā dienā izslēgšanas spēlēm kvalificējās labākie 12 no katras finālgrupas, turklāt labākie 4 no katras grupas uzreiz nodrošināja sev vietu 1/8 finālā, bet 1/16 finālā piedalījās 5.-12. vietu ieguvēji.

11. Aleksandrs Žernovojs (VJN).

Fināla sacensībām kvalificējās 6 ventspilnieki. Vislabākos panākumus guva abi brāļi Siliņi, kuri iekļuva PLAY OFF kārtā. 1/16 finālā cīnījās Elvijs Siliņš, sīvā cīņā piekāpjoties zviedru spēlētājam Hugo Lonnkvistam (Hugo Lonnqvist). Alvis Siliņš cīnījās līdz pat ¼ finālam, kurā zaudēja ļoti spēcīgam Ukrainas pārstāvim Dmitro Marmaļukam ( Dmytro Marmaliuk). Abi spēlētāji cīņā par uzvaru aizvadīja 7 spēles. Ukrainis, kurš pasaules reitingā ierindojas 4.vietā, uzvaru izcīnīja ļoti sīvā cīņā tikai izšķirošās spēles papildlaikā. Alvis Siliņš sacensību kopvērtējumā izcīnīja augsto 6.vietu.

Pasaules tūres “Rīgas Kausa”uzvarētāja godu izcīnīja Latvijas galda spēlētājs no Inčukalna Rainers Kalniņš.