Ventspils Jaunrades namā 3.februārī norisināsies konkurss-praktikums radioelektronikā un trases automodelisma sacensības

Konkursā-praktikumā radioelektronikā piedalīsies skolēni no Ventspils, Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kā arī audzēkņi no Lietuvas skolām.
Starptautisko konkursu organizē Ventspils Jaunrades nams sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Šādu konkursu iespējams rīkot pateicoties Jaunrades nama atbalstītājiem Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai (LETERA) un Ventspils Augstskolai.
Konkursa mērķis ir pilnveidot bērnu un jauniešu vispārējās un speciālās tehniskās zināšanas un prasmes, veicinot skolēnu iesaistīšanos elektronikas pulciņu ikdienas darbā un aktivitātēs. Tāpat svarīgi skolēniem parādīt to, cik nepieciešamas ir dabaszinātnes un fizika, radīt viņos interesi par tehniskajām lietām un to nozīmi turpmākajā dzīvē, kā arī veicināt audzēkņos sacensību garu.
Šajā pašā dienā Ventspils Jaunrades namā ieradīsies Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas centra pārstāvji, uzskatāmi prezentējot un demonstrējot elektronikas un radioelektronikas lietderību un nozīmīgumu militārajā nozarē.

radioelektronika

3.februārī Ventspils Jaunrades namā norisināsies 3. posms trases automodelisma sacensībās „Kurzemes kauss”, kas pulcēs dalībniekus no Kuldīgas, Saldus Bērnu un jauniešu centra, un, protams, Ventspils Jaunrades nama trases automodelisma pulciņa.
Trases automodelisms  ietver sevī automodeļu izgatavošanu, tehnisko modelēšanu un to vadīšanu pa trasi uz ātrumu. Jāpiebilst, ka sacensības „Kurzemes kauss” norisināsies 4 posmos Ventspilī un Kuldīgā, līdz ar to Ventspils Jaunrades nama trases automodelisma pulciņa audzēkņiem ir iespēja vadīt savus automodeļus pa citas formas trasi, uzlabot pieredzi un šādā veidā labāk sagatavoties galvenajām sacensībām – Latvijas čempionātam, kas norisināsies 2017. gadā Rīgas Motormuzejā.

1