27.februārī Ventspils Jaunrades namā norisinājās vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2017” 1.atlases kārta. Konkursam pieteicās tikai trīs kolektīvi no Ventspils pilsētas un laimīgā kārtā visi ieguva tiesības startēt Kurzemes reģiona kārtā 2.martā Saldū. Paši konkursa dalībnieki uzskata, ka konkursā kopumā startējuši tik maz kolektīvi, jo šogad ļoti sarežģītas esot tieši obligātās dziesmas.
Pēc konkursa nolikuma, dalībnieki izpildīja vienu sava kultūrvēsturiskā novada latviešu tautasdziesmu, brīvas izvēles latviešu autora darbu vai latviešu tautasdziesmu un komponista Andra Sējāna jaundarbu (atbilstoši vecuma grupai).

Rezultāti:

20170227_144012
Ventspils centra sākumskolas meiteņu ansamblis, vadītāja Rita Vēverbrante 44 punkti, I pakāpe

20170227_144957
Ventspils Jaunrades nama vokālais ansamblis “Čilli”, vadītāja Marita Koha 42punkti, I pakāpe

20170227_143235
Ventspils Jaunrades nama zēnu ansamblis, vadītāja Rita Vēverbrante 41 punkts, I pakāpe

Konkursa dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija mūzikas pedagogs, Jaunrades nama solo dziedāšanas klases skolotāja Minjona Rebhūna un Ventspils 6. vidusskolas mūzikas skolotāja, Ventspils pilsētas mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Antra Ziemele. Pēc konkursa žūrija tikās ar kolektīvu vadītājām un izrunāja vērtējumu, kā arī sniedzot noderīgus apdomus, kuri var palīdzēt konkursa 2.kārtā Saldū.

Vokālās mūzikas konkursa “Balsis” mērķis ir stiprināt bērnu un jauniešu nacionālo identitāti, veicināt vokālo ansambļu radošo darbību un izaugsmi, kā arī pilnveidot dalībnieku skatuvisko pieredzi, radošās spējas un akustiskās muzicēšanas prasmi.

Paldies kolektīviem par piedalīšanos un pedagogiem par ieguldīto darbu, veiksmi visiem trim kolektīviem, kas ieguva ceļazīmi uz konkursa 2. kārtu!