Katru nedēļu pirmdienās, otrdienās, trešdienās un piektdienās notiek nodarbības vienā no visapmeklētākajiem pulciņiem Ventspils Jaunrades namā – modes deju studijā „Skorpions”. Nodarbības šajā deju studijā apmeklē vairāk nekā 100 dalībnieku no 3 līdz 25 gadu vecumam.

Pavisam interesanti ir radies deju studijas nosaukums. „Es skolēniem ierosināju izdomāt mūsu deju studijas nosaukumu. Tā kā bērni nevarēja izdomāt šo nosaukumu, pateicu, ka neļaušu iet mājās, līdz tas nebūs izdomāts. Tad audzēkņi izteica priekšlikumu, ka nosaukumā esot jāliek mana horoskopa zīme – skorpions,” stāsta deju studijas skolotāja Inga Spodiņuka.

Tā kā audzēkņi ir ļoti dažādi, atšķiras rakstura iezīmes, ir jāprot katram atrast individuālu pieeju. Jāsaprot arī tas, ka ne visiem dejošana padodas uzreiz – daži deju soļus apgūst ātrāk, bet citiem tie vairāk jānostiprina. „Visvairāk ir jāstrādā ar pašiem mazākajiem – katras nodarbības sākumā 10-15 minūtes dejojam, tad iesaistāmies radošajās rotaļās. Svarīgi ir izdomāt kaut ko jaunu katrā nodarbībā, lai piesaistītu bērnu uzmanību. Nepieciešama ir arī disciplīna, lai bērni cienītu savu skolotāju,” atklāj Inga Spodiņuka.

Janvārī notika deju studijas „Skorpions” koncerts „Ups, palaidām garām”, kuram skolotāja un audzēkņi kopīgi gatavojās jau no pagājušā gada vasaras. Tomēr šis koncerts tapa salīdzinoši ātri, salīdzinot, piemēram, ar deju uzvedumu „Elza un Anna”. Koncerti ar dažādu vecuma grupu audzēkņiem prasa īpašu gatavošanos – mēģinājumos vecākie audzēkņi piedalās pirmie, pēc tam uzstājas runātāji, bet tikai pašās beigās pievienojas mazākie dejotāji. Skolotājai ir jādomā par iespēju, ja kāds audzēknis neieradīsies, tāpēc nereti nākas pārplānot mēģinājuma gaitu. Jāpiebilst, ka Inga Spodiņuka dejo kopā ar saviem audzēkņiem gan nodarbībās, gan uz skatuves. Idejas un tērpus dejām skolotāja meklē pati, un tā kā tērpu šūšana ir ļoti dārga, viņa pati tos sākusi arī šūt.

Deju studija audzēkņi lepojas, ka vairākus gadus jau piedalījušies Dziesmu un deju svētkos, bet tas prasa daudz enerģijas un piepūli, lai sasniegtu vēlamos rezultātus.

Tikšanās laikā nelielas intervijas sniedza arī studijas dalībnieki:

„Es visu laiku mājās dejoju un mamma izdomāja, ka man jānāk arī šeit dejot. Nodarbībās iesaistos jau 2 gadus. Man patīk, ka šeit var iemācīties jaunas dejas un kopā pavadīt laiku ar citiem bērniem,” stāsta Anna.

„Es deju studiju apmeklēju jau pusgadu, jo vēlējos piedalīties dažādos koncertos. Visinteresantākās man šķiet jaunās dejas,” atklāj Patriks.

„Mamma ierosināja, ka jānāk dejot un es piekritu. Dejoju jau vairākus gadus un tieši šeit es satiku savu draudzeni,” priecājas Diāna.

„Es dejoju tikai pirmo gadu. Izdomāju iesaistīties, jo dejas apmeklē arī mana māsa. Koncertos vēroju, kā māsa dejo un sapratu, ka arī pats gribu tā dejot,” stāsta Georgs.

Modes deju studija „Skorpions” skolotāja Inga Spodiņuka saka paldies visiem pirmsskolas un sākumskolas audzēkņu vecākiem, kas saviem bērniem izvēlas tieši šo deju studiju, un protams, paldies arī jauniešiem, kas uzdrīkstas un nebaidās iesaistīties deju studijā „Skorpions”.

Ziņu sagatavoja:
Ventspils Jaunrades nama pulciņa „Jaunie korespondenti” dalībnieces: Viktorija Smirnova, Līga Goldmane un Aleksandra Smirnova