Sestdien, 5. maijā Zemi pametis kosmosa kuģis ar ģeoloģiskās izpētes robotu “InSight”. Tā uzdevums būs pētīt sarkanās planētas ģeoloģiju, kas var sniegt jaunu informāciju par Marsa un citu līdzīgu planētu veidošanos.     

“InSight” misija ir domāta, lai ieraktos dziļāk Marsa iekšienē un labāk saprastu sākotnējos klinšaino planētu, tostarp Zemes, veidošanās procesus. Varēsim konstatēt, no kā veidota Marsa mantija, saprast, cik liels ir kodols un no kā tas sastāv,” atklāja “InSight” misijas vadošais zinātnieks Brūss Banerts.

Atšķirībā no iepriekš uz Marsu nosūtītājiem robotiem – pašgājējiem, “InSight” nav aprīkots ar riteņiem un paliks tur, kur nosēdīsies. Ceļā uz Marsu robotu pavada divi kofera izmēra satelīti “Wall-E” un “Eva”, kas nosaukti par godu diviem izpētes robotiem no populāras Disneja multfilmas.

Paredzēts, ka tie palidos Marsam garām un centīsies izveidot komunikāciju ar “InSight”, kad tas nolaidīsies uz Marsa. Gaidāms, ka ģeoloģiskās izpētes robots uz Marsa virsmas aktīvi strādās vismaz divus gadus.