Vai  zini, kas ir meteorīts? Vai esi kādreiz redzējis to? Nāc 24.martā uz Ventspils Jaunrades namu apskatīt meteorītus un uzzināt, kā tie nokļuvuši līdz Zemei!

24.martā no plkst. 12:00 līdz 22:00 Ventspils Jaunrades nams piedāvā ventspilniekiem un pilsētas viesiem unikālu un plašu izglītojošu programmu par meteorītiem. Tikai vienu dienu būs vienreizēja iespēja paša acīm skatīt īstus meteorītus, kas ir atrasti uz Zemes. Tie ir dažādi: lieli, mazi,  krāsaini un  tumši. Meteorītu kolekcijas īpašnieks ir ventspilnieks Jevgeņijs Suhanovs, bet par eksponātiem stāstīs lektors. Observatorijā, lūkojoties teleskopā, varēsim paša acīm skatīt Sauli.

Plkst.16:00 būs iespēja noklausīties Mgr. astro. phys. Kārļa Bērziņa interaktīvu  lekciju par meteorītiem.  Viņš ir projekta Meteoriti.LV vadītājs;  astronomijas izglītību ieguvis Latvijas un Kopenhāgenas Universitātēs, stažējies Kardifas Universitātē u.c. Kārlis Bērziņš ir Latvijas Astronomijas biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks. Plkst. 18:00 un plkst. 20:00 par Visuma dzīļu noslēpumiem prezentāciju “Saules magnētiskie lauki un to ietekme uz mūsu dzīvi” vadīs Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” vadošais pētnieks Artūrs Vrubļevskis.

Uz pasākumu ciklu par meteorītiem īpaši aicinātas ģimenes, jo programma ir izglītojoša un aizraujoša.

Nāc uz Ventspils Jaunrades namu, skati meteorītus, un pavadi brīvdienas saturīgi!

Biļešu cena    –    2,00 eur

  • ģimenes biļete 3,50 eur
  • skolēniem 0,70 eur
  • pensionāriem, studentiem, invalīdiem (uzrādot apliecību) 1,50 eur.

 

Vairāk informācijas www.jaunradesnams.lv, vai arī pa tālruni +371 636 22805,

 e-pasts:  jaunrades.nams@ventspils.lv.