Inčukalnā aizvadīts Latvijas čempionāts galda hokejā junioru, sieviešu un veterānu nominācijās. Sacensībās starp dalībniekiem no visas Latvijas, startēja arī desmit Ventspils Jaunrades nama komandas spēlētāji. Pārstāvot visas nominācijas tika izcīnītas viena zelta un trīs sudraba medaļas. Sieviešu nominācijā Jaunrades nama komandu pārstāvēja Elēna Rācenāja, Laima Kamzola un Sarma Vēberga. Aizvadot divu apļu kvalifikācijas turnīru pirmo vietu ieguva Elēna Rācenāja. Laima bija trešā, bet Sarma piektā. Četras labākās spēlētājas cīnījās par čempionāta medaļām izslēgšanas turnīra pusfinālā, kur Elēna uzveica Gundegu Paķi no Saulkrastiem, bet Laima bija spēcīgāka par sacensību saimnieci Ilzi Zuci-Tenču. Zelta medaļu izspēlēja abas ventspilnieces, kur veiksmīgāka šoreiz bija Elēna Rācenāja, pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempioni. Reizē ar izcīnīto čempiones medaļu Elēna automātiski iekļūst Latvijas izlases sastāvā dalībai pasaules čempionātā Čehijā. Laimai otro gadu pēc kārtas sudraba medaļa. Izslēgšanas turnīrā par 5.-8.vietu uzvaru izcīnija mūsu Sarma Vēberga, tādejādi ierindojoties tūlīt aiz labāko Top 4.

Latvijas čempionāts Sieviešu nominācijā
(10 spēlētājas)
1.Elēna Rācenāja VJN (foto)
2.Laima Kamzola VJN
3.Ilze Zuce – Tenča Inčukalns
4.Gundega Paķe Saulkrasti
5.Sarma Vēberga VJN
17862625_1383262298397724_5921046162624968388_n

 

Ar 42 dalībniekiem juniori bija viskuplāk pārstāvētā nominācija šajās sacensībās. Četrās grupās tika aizvadīts kvalifikāciju turnīrs. Eliāns Ēdelis un Alvis Siliņš bija labākie savās grupās, bet Elvis Arhinovičs bija otrais. Otrajā kārtā augstākajā līgā sacentās visi trīs mūsu jaunie censoņi, iekļūstot čempionāta izslēgšanas turnīrā. Pleijofa ceturtdaļfinālā pa uzvarām guva Eliāns un Alvis, bet Elvim nācās piekāpties Raineram Kalniņam no Inčukalna. Pusfināla pārī tikās abi ventspilnieki un šoreiz veiksmīgāks bija Eliāns, iekļūstot lielajā finālā. Cīņā par bronzu Alvis Siliņš nespēja uzveikt Raineru Kalniņu, paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla. Jau otro reizi zelta finālā tikās mūsu Eliāns Ēdelis pret rīdzinieku Raivi Miglinieku. Tāpat kā 2015.gadā, arī šoreiz veiksmīgāks bija Raivis. Eliāns pēdējo sezonu šajā nominācijā noslēdz ar sudraba medaļu. Izslēgšanas turnīrā par 5.-8.vietu uzvaru svinēja Elvis Arhinovičs.
Latvijas čempionāts Junioru nominācijā
(42 spēlētāji)
1.Raivis Miglinieks Rīga
2.Eliāns Ēdelis VJN
3.Rainers Kalniņš Inčukalns
4.Alvis Siliņš VJN
5.Elvis Arhinovičs VJN
. . . . . . .
27.Mārcis Radelis VJN
31.Dāvis Apfelbaums VJN
Aleksandrs Žernovojs un Guntis Ernšteins pārstāvēja Jaunrades nama komandu veterānu nominācijā. Septiņpadsmit vecmeistari aizvadīja viena apļa kvalifikācijas turnīru, kur Aleksandrs ieņēma 2.vietu, bet Guntis 10.vietu. Aleksandram Žernovojam izdevās aizcīnīties līdz lielajam finālam, kur šoreiz nācās atzīt sava galvenā konkurenta Sergeja Mihējeva pārākumu. Guntis Ernšteins uzvarot 2.līgu čempionāta kopvērtējumā ieņēma 9.vietu.
Latvijas čempionāts Veterānu nominācijā
(17 spēlētāji)
1.Sergejs Mihējevs Rīga
2.Aleksandrs Žernovojs VJN
3.Salvis Skarainis Talsi
4.Sandis Kalniņš Inčukalns
. . . . . . .
9.Guntis Ernšteins VJN
Latvijas reitinga sacensību kalendārā vēl atlicis Latvijas čempionāts Open nominācijā, kurš 13.maijā risināsies Inčukalnā, bet 22.aprīlī Ventspils Jaunrades namā tiks aizvadīts pēdējais VJN kausa posms. Punktu Ventspils galda hokeja sezonai pieliks Ventspils atklātais čempionāts, kurš notiks 27.maijā.