2020. gada 31.janvārī noritēja septītais Valsts izglītības satura centra (VISC) sadarbībā ar Ventspils Jaunrades namu un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju rīkotais Latvijas un ārvalstu skolēnu atklāto konkursu – praktikumu radioelektronikā.

Konkursā piedalījās 38 dalībnieki (19 komandas), startējot 3 vecuma grupās: 1) līdz 14 gadiem; 2) līdz 17 gadiem; 3) līdz 20 gadiem. Dalībnieki bija no Latvijas – Vaiņodes, Kuldīgas, Liepājas, Jelgavas, Jūrmalas un Rīga, kā arī viesi no Lietuvas (Klaipēdas Skolēnu pašizaugsmes centrs) un Krievijas (Maskava),

Komandu (pulciņu) kopvērtējumā: 1.vieta – Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” pulciņam, 2. vieta – viesiem no Maskavas, bet trešā – Bērnu un jaunatnes centra Rīgas Skolēnu pils pulciņam. Mūsu Ventspils Jaunrades nama Radioelektronikas laboratorijai – ceturtā vieta.

Komandu vērtējumā jaunākajā grupā:

1.vieta – Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” komandai;

2.vieta – Maskavas komandai

3.vieta – Ventspils Jaunrades nama komandai,

vecākajā grupā:

1.vieta – Bērnu un jaunatnes centra Rīgas Skolēnu pils komandai;

2.vieta – Klaipēdas komandai;

3.vieta – Jūrmalas Bērnu un jauniešu centra komandai.

            Pasākuma organizatori pateicas par atbalstu konkursa rīkošanā Ventspils pašvaldībai, Ventspils Augstskolai, Ventspils Digitālajam centram, PIKC Ventspils Tehnikums, PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola, SIA Volts 1 kolektīvam, SIA Bucher Municipal, SIA Elektriķis valdes priekšsēdētajām Dzintaram Salmiņam un kolektīvam, firmas “Ormix” kolektīvam, biedrības Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijai

LETERA un tās prezidentam Normundam Bergam, SIA Dianas sveces kolektīvam un tās valdes priekšsēdētājam Larsam Olsenam, SIA Universāltehnika un valdes priekšsēdētājam Oskaram Junkaram, kā arī a/s HansaMatrix.

Informāciju sagatavoja Ineta Kalniņa, Ventspils Jaunrades nama direktores vietniece jaunrades jomā