Ventspils Jaunrades nama šaha pulciņa audzēkņi piedalās Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes finālā !

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālā tikās 128 skolēni. Kuldīgā spēlēja skolēni no Kuldīgas, Skrundas, Liepājas, Grobiņas, Rucavas, Pāvilostas, Ventspils, Dundagas un Talsiem, un 18 labākie no viņiem tālāk cīnīsies Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā Rīgā, kurā spēlēs ap 300 jauniešu.

 “Gudram būt šodien ir stilīgi! Vēlam jums veiksmīgas sacensības un ne tikai – lai izdodas iepazīt jaunus draugus, kā arī brīvajā laikā apmeklēt Ventas rumbu, kur pašreiz lido zivis!” atklājot Latvijas Skolu šaha olimpiādes Kurzemes reģiona finālu, teica Kuldīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Gotfridsons.

Pēc izspēlētajām septiņām Kurzemes reģiona fināla spēlēm skolēniem simultāna spēli ar rezultātu 7:0 aizvadīja Latvijas čempiones šahā sievietēm – lielmeistare Ilze Bērziņa un bijusī kuldīdzniece, FIDE meistare šahā Linda Krūmiņa, kā arī ar 7,5:0,5 meistarkandidāts, ļoti pieredzējušais Kuldīgas šaha treneris Viktors Šteinbergs. “Jāatzīmē, ka trenerim pretī varēja sēsties visi, tikai ne Kuldīgas bērni, jo gribējām dot iespēju ciemiņiem uzspēlēt ar šo treneri, bet pret Latvijas čempionēm sēdās visi pilsētu un šaha centru pārstāvji,” skaidro Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova.

Tāpat pēc sacensībām notika arī šaha uzdevumu risināšanas konkurss, kurā 20 dalībniekiem bija iespēja risināt šaha uzdevumus no Lindas Krūmiņas un Ilzes Bērziņas partijām, kuras jauno šahistu veikumu novērtēja: “Bērni ļoti labi tika galā un uzdevumus atrisināja ar lielu entuziasmu!”

Latvijas Skolu šaha olimpiādes organizatori pateicas Kurzemes šaha treneriem, kuri rūpējās, lai bērni varētu piedalīties šajās vērienīgajās sacensībās.

Uzvarētāji:

1.-.4.klašu grupa meitenēm

1.vieta Aļesja Vasiļēviča, Liepājas 12.vidusskola
2.vieta Elīza Marisa Vītoliņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Milana Nikandrova, Liepājas 7.vidusskola

1.-.4. klašu grupa zēniem

1.vieta Renārs Prūsis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Benjamins Emanuēls Pupiņš, Rīgas katoļu ģimnāzija (tālmācība, dzīvo Kuldīgā)
3.vieta Krists Vilnītis, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola

5.-9.klašu grupa meitenēm
1.vieta Ance Reiha, Kuldīgas V.Plūdoņa vidusskola
2.vieta Alise Aleksandra Griškēviča, Pāvilostas vidusskola
3.vieta Elīna Bagātā, Liepājas 5.vidusskola

5.-9.klašu grupa zēniem
1.vieta Artjoms Brojs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Gļebs Ļeonovs, Liepājas 7.vidusskola
3.vieta Matīss Vīksna, Dundagas vidusskola

10.-12.klašu grupa meitenēm

1.vieta Vanesa Pļavarāja, Kuldīgas Centra vidusskola
2.vieta Valērija Nikola Āboltiņa, Kuldīgas Centra vidusskola
3.vieta Rēzija Kudore, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skola

10.-12.klašu grupa zēniem
1.vieta Maksims Batirevs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
2.vieta Vladimirs Zeņko, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
3.vieta Artjoms Gudkovs, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola

Savukārt pie labāko 6 kuldīdznieku balvām tika katras grupas labākā meitene un labākais zēns no Kuldīgas:

1.-4.klašu grupā – Elīza Marisa Vītoliņa un Renārs Prūsis
5.-9.klašu grupā – Ance Reiha un Hugo Teodors Pupiņš
10.-12.klašu grupā – Vanesa Pļavarāja un Kārlis Krūmiņš

Latvijas Skolu šaha olimpiādei ir paredzēti trīs posmi, kuru 1. posmā katra skola izvirzīja 3 labākos zēnus un 3 labākās meitenes trīs vecuma grupās – 1.-4. klase, 5.-9. klase un 10.-12. klase, kuri piedalīsies reģionu finālos.

2.posmā līdz 28. aprīlim notiks reģionu fināli: Zemgalē – Jelgavā 16. aprīlī, Latgalē – 26. aprīlī, un Rīgā 28. aprīlī (Kurzemes un Vidzemes reģiona fināls jau aizvadīts). Katrā reģiona finālā tiks noskaidroti 3 labākie zēni un 3 labākās meitenes iepriekšminētajās vecuma grupās, kuri izcīnīs tiesības piedalīties Latvijas finālā. Reģiona finālos paredzētas 7 spēļu kārtas ar laika kontroli 12 minūtes un 5 sekundes par gājienu.

3.posmā jeb Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā 15. maijā, Rīgā, Transporta un Sakaru institūtā, Lomonosova ielā 1 – tiksies visu 5 iesaistīto reģionu finālu stiprākie skolu šahisti. Latvijas finālam varēja pieteikties atsevišķi visi šahisti skolēni ar vismaz I sporta klasi šahā, savukārt reģionos drīkst piedalīties spēlētāji ieskaitot līdz II sporta klasei šahā. Kopumā plānots, ka Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā tiksies ap 300 bērnu. Tajā no katra Latvijas reģiona cīnīsies 18 labākie jaunie skolu šahisti, kā arī 200 bērnu ar pirmo sporta klasi šahā. Latvijas Skolu šaha olimpiādē pavisam piedalīsies vairāk nekā 1000 skolēni no 170 vispārizglītojošajām mācību iestādēm.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes mērķis ir noskaidrot, cik Latvijas skolās bērni māk spēlēt šahu, cik skolās ir šaha pulciņš vai šaha stunda, kā palīdzēt tām Latvijas skolām, kuras vēlas ieviest šahu savu skolēnu ikdienā. Šādi šahs tiek popularizēts ne tikai kā sporta veids, bet arī lietderīgs brīvā laika pavadīšanas veids jaunatnes vidū. Tiek veicināta sadarbība starp šaha treneriem, skolotājiem, notiek dalīšanās pieredzē, kā arī noskaidroti labākie skolu šahisti katrā reģionā un Latvijā.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes īpašais labvēlis ir Transporta Sakaru institūts (TSI), sarūpējot piemiņas suvenīru – 3D tehnikā veidotu šaha figūru ikvienam dalībniekam un dažādas pārsteiguma balvas – īpašas konfektes, TSI piezīmju kladītes. Savukārt visiem simultāna spēles dalībniekiem TSI dāvāja yo-yo par drosmi sēsties pretim stiprākajiem Latvijas šahistiem. Latvijas Skolu šaha olimpiādes dalībniekiem balvas gādā arī MILZU pārslas, kā arī reģionu finālos uzvarētājus gaida dažādi citi pārsteigumi. Kurzemes reģionā labākajiem jauniešiem katrā vecuma grupā un katram no 31 Kuldīgas bērniem, kuri piedalījās Kurzemes finālā, un viņu treneriem Gunāram Gertneram, Viktoram Šteinbergam Kuldīgas Novada dome dāvāja skaistus suvenīrus ar Kuldīgas simboliku “Kuldīga pilsēta ar dvēseli”.

Ar Kuldīgas novada, Snēpeles strausu fermas Nornieki ielūgumiem ģimenēm tika sveikti sešu grupu uzvarētāji. Visiem reģiona treneriem tika sarūpēts spēcinošs pārsteigums no Delikanto briežu gaļas produkcijas. Vēl organizatori pasniedza balvu jaunākajam spēlētājam Teofīlam Jūrmalim, kurš varēs doties uz AB (Avārijas Brigādes) parka izstādi SPICE Home, Rīgā.

Katra skola saņēma īpašo diplomu no Eiropas šaha savienības (ECU), ko sarūpēja un parakstīja Eiropas šaha savienības viceprezidente Dana Reizniece-Ozola. “Šis ir goda diploms skolām, kurās ir jūtamas kaut mazākās šaha vēsmas – kaut viens mazs šahists, kurš ir gatavs skolu pārstāvēt un piedalīties sacensībās,” dalībnieku skolu aktivitāti uzteic Nellija Maklakova.

Katrā finālā kā viena no vērtīgākajām balvām tiek pasniegta Latvijas Sporta federāciju padomes sporta metodiskās literatūras sērijas trešā grāmata “Māksla uzvarēt”, kas Kurzemes reģiona finālā tika 5.-9. klašu grupas uzvarētājam. Grāmatas autors Zigurds Lanka ir šaha lielmeistars kopš 1992. gada un Latvijas čempions 1993. gadā, ilggadējs dažādu valstu un dažādas kvalifikācijas šahistu treneris.

Latvijas Skolu šaha olimpiādes logo un publicitātes fotogrāfijas pieejamas šeit:

https://failiem.lv/u/yrpen3pt

Papildu informācija:

Nellija Maklakova,

Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore

e-pasts: skolusahaolimpiade@gmail.com

Mob.tel.: + 371 26391691

https://www.facebook.com/skolusahaolimpiade/

Informāciju sagatavoja:

Nellija Maklakova, Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore