????

Š. g. 5. novembrī Liepupes vidusskolā norisinājās Latvijas kausa izcīņa dambretē jauniešiem. Trijās vecuma grupās startēja 252 dalībnieki. Ventspils Jaunrades namu pārstāvēja 18 jaunie sportisti. Vislabāk veicās Eiropas čempionāta dalībniecei Evelīnai Otto vecuma grupā līdz 10 gadiem – viņa saņēma kausu par izcīnīto trešo vietu. Vēl šajā grupā Letīcija Doniņa un Anastasija Martiņenko dalīja vietas no 7.-12.,  papildus koeficienti Letīcijai piešķīra 9., bet Anastasijai 11. vietu.

Vislielākais dalībnieku skaits bija zēnu grupā līdz 10 gadiem – 113 sportisti. Izspēlējot 10 kārtas pēc Šveices sistēmas,  ventspilnieks Atis Ērciņš izcīnīja 15 punktus un 7. vietu, līdz pjedestālam pietrūka vien viens punkts. Pārējo mūsu dambretistu punktu guvums ir šāds: Gunārs Korns – 13, Samuēls Siders – 12, Luka Doniņš – 11, Miks Āpsis – 10, Mārcis Platais un Aleksis Kapura pa 9, Alberts Vīnakmens 8, Vito Doniņš – 7, Krists Buncis un Jānis Nadoļskis pa 6 punktiem no 20 iespējamajiem.

Vecuma grupā līdz 13 gadiem zēnu grupā ar 11 punktiem no 16 Māris Smildzējs, tikai par vienu punktu atpaliekot no  uzvarētāju trijnieka dalīja vietu no 4. – 7.  Turpat vien bija arī abi pārējie mūsu dambretisti – Kristeram Frīdenbergam 10, Daniēlam Sideram 9 punkti.

Vienīgajai mūsu meitenei šajā vecuma grupā Evelīnai Gailišai 7. vieta, izcīnot 7 punktus no 14.

Šis bija svarīgas sacensības, lai labāk sagatavotos Latvijas jauniešu čempionātam, kas norisināsies nākamā gada janvārī, trenerim bija lieliska izdevība konstatēt mūsu sportistu vājākās vietas, kurām pastiprināti jāpievērš uzmanība turpmākajā treniņu procesā.

Raksta autors – dambretes pulciņa skolotājs Andris Sametis