Ventspils Jaunrades namā astoņpadsmito reizi tika noskaidrots Ventspils čempions galda hokejā. Junioru nominācijā čempiona tituls tika izcīnīts astoto reizi, bet Dāmām un Veterāniem – septīto. Ar šīm sacensībām noslēdzās arī Ventspils galda hokeja sezona. Latvijas izlases dalībniekiem Ventspils atklātais čempionāts bija viens no pēdējiem sagatavošanās turnīriem pirms Eiropas čempionāta, kurš no 15.-17.jūnijam risināsies Zviedrijas pilsētā Eskilstunā.

Šogad Latvijas izlases sastāvā iekļauti septiņi Ventspils Jaunrades nama komandas spēlētāji: Elvijs Siliņš (Open); Alvis Siliņš (Open; Juniori); Edžus Kaņeps (Open); Elvis Arhinovičs (Juniori); Elēna Rācenāja (Sievietes); Laima Kamzola (Sievietes); Aleksandrs Žernovojs (Veterāni).

Septiņpadsmit dalībnieki no Talsiem un Ventspils sacentās četrās nominācijās. Pēc aizvadītās sacensību pirmās kārtas, kuru uzvarēja Rūdolfs Kamzols, sacensību otrā kārta sadalījās vairākos izslēgšanas turnīros. Labākie astoņi sacentās par čempiona titulu lielajā ceturtdaļfinālā, bet pārējie izspēlēja pleijofus attiecīgi par 9.-12.vietu un 13.-17.vietu.

Čempionu ceturtdaļfinālā līdz trijām uzvarām sērijā rezultāti ir sekojoši: Rūdolfs Kamzols – Elvis Arhinovičs 3:0 (5:4; 6:3; 5:4); Salvis Skarainis – Alvis Siliņš 2:3 (2:4; 3:1; (2p):1; 2:4; 3:(4p)); Aleksandrs Žernovojs – Edžus Kaņeps 3:1 (0:2; (3p):2; 6:1; 2:1); Elvijs Siliņš – Elēna Rācenāja 3:0 (5:2; (5p):4; 3:0). Pusfinālā Elvijs Siliņš uzveica Rūdolfu, kurš pēc divu gadu pārtraukuma bija atgriezies sacensību apritē un šajā sezonā šis viņam bija otrais turnīrs. Elvijs Siliņš – Rūdolfs Kamzols 3:0 (5:2; 5:3; 5:1). Alvis Siliņš ar rezultātu 3:1 (0:4; 5:0; 5:2; 4:3) vinnēja Aleksandru Žernovoju. Bronzas finālā Rūdolfs tomēr spēja uzveikt Aleksandru un izcīnija čempionāta bronzas medaļu. Rūdolfs Kamzols – Aleksandrs Žernovojs 3:0 (4:1; (3p):2; 3:0). Zelta finālā jeb brāļu Siliņu duelī virsroku ņēma pieredze un Elvijs ar rezultātu 3:1 (1:(2p); 6:0; 5:1; 5:2) svinēja uzvaru gan sērijā, gan čempionātā. Alvis Siliņš savai sudraba godalgai pievienoja arī Ventspils juniora čempionāta zelta medaļu. Sudrabs un bronza tika Elvim Arhinovičam un Mārcim Radelim. Sievietēm Elēna Rācenāja izcīnija savu trešo pilsētas čempiones titulu. Jāpiemin, ka tikpat reizes šajā nominācijā par Ventspils čempioni ir kļuvusi Elēnas komandas biedrene Laima Kamzola. Sudraba medaļa šoreiz Sarmai Vēbergai. Veterānu nominācijā piekto reizi pēc kārtas par Ventspils čempionu kļuva Aleksandrs Žernovojs, atstājot aiz sevis talsinieku Salvi Skaraini no Rīgas GHK un komandas biedru Gunti Ernšteinu.

Ar to arī kārtējā sezona ir veiksmīgi aizvadīta un atliek tikai novēlēt mūsu valsts izlasei panākumiem bagātu Eiropas čempionātu!

Ventspils atklātais čempionāts (Open)
1.Elvijs Siliņš VJN
2.Alvis Siliņš VJN
3.Rūdolfs Kamzols VJN
4.Aleksandrs Žernovojs VJN
5.Edžus Kaņeps VJN
6.Elvis Arhinovičs VJN
7.Salvis Skarainis Rīgas GHK
8.Elēna Rācenāja VJN
9.Alens Kalniņš VJN
10.Guntis Ernšteins VJN
11.Mārcis Radelis VJN
12.Dāvis Apfelbaums VJN
13.Renārs Zabarovskis VJN
14.Reinis Pēdiņš Ventspils
15.Alekss Ernšteins VJN
16.Sarma Vēberga VJN
17.Ingmārs Šulcs VGHK

Ventspils atklātais čempionāts (Juniori)
1.Alvis Siliņš VJN
2.Elvis Arhinovičs VJN
3.Mārcis Radelis VJN
4.Dāvis Apfelbaums VJN
5.Renārs Zabarovskis VJN
5.Alekss Ernšteins VJN

Ventspils atklātais čempionāts (Sievietes)
1.Elēna Rācenāja VJN
2.Sarma Vēberga VJN

Ventspils atklātais čempionāts (Veterāni)
1.Aleksandrs Žernovojs VJN
2.Salvis Skarainis Rīgas GHK
3.Guntis Ernšteins VJN
4.Ingmārs Šulcs VGHK

FOTO: 2018.gada Ventspils čempioni: Elvijs Siliņš (Open); Alvis Siliņš (Juniori); Elēna Rācenāja (Sievietes); Aleksandrs Žernovojs (Veterāni)