No 2020. gada 17. – 19. janvārim Ķekavas novada Baložu vidusskolā trīs dienas par iekļūšana valsts finālsacensībās cīnījās jaunieši no visām Latvijas malām vecuma grupā līdz 13 gadiem. Piedalījās arī septiņi  Ventspils Jaunrades nama jaunie dambretisti. Zēni un meitenes spēlēja atsevišķos turnīros septiņas kārtas. Apdomas laiks katrai partijai 30 minūtes plus 10 sekundes katram gājienam, turklāt katrā kārtā jāspēlē divas partijas – vienu ar baltajiem kauliņiem, otru ar melnajiem. Viena mača ilgums reizēm pārsniedza vairākas stundas. Finālā iekļuva paši labākie – izturīgākie, gudrākie, čaklākie un, protams, veiksmīgākie. Meiteņu grupā Ventspili pārstāvēja Letīcija Aleksa van der Grāfa un Estere Juhnoveca. Letīcija ir bijusi vairākkārtēja valsts čempione un medaļu ieguvēja vecuma grupā līdz 10 gadiem, piedalījusies arī Eiropas čempionātā, tāpēc likumsakarīgs ir viņas rezultāts – 8 punkti (no 14) un vieta finālā. Estere pirmo reizi piedalījās šāda mēroga sacensībās vecuma grupā līdz 13 gadiem, viņas ieguvums – pieredze.

Zēniem no Ventspils Jaunrades nama piedalījās pieci dalībnieki – valsts čempioni iepriekšējā vecuma grupā (līdz 10 gadiem) Atis Ērciņš, Alekss Kapura, Luka Branko van der Grāfs kā arī Samuēls Stefans Siders un Miks Āpsis. Visu turnīru līderu grupā turējās Atis, taču zaudējumi pēdējās divās kārtās liedza viņam iespēju tikt finālā. Vistuvāk finālam tika Luka Branko, kurš izcīnīja tikpat punktus, cik māsa, taču papildrādītāji viņu nobeiguma tabulā ierindoja tūlīt aiz finālistiem kā rezervistu, saglabājot cerības finālā tomēr iekļūt. Pārējiem veicās mazāk.

8. februārī notiks skolēnu sporta spēles, tad arī tiks sadalītas atlikušās divas fināla vietas, kā arī tiks noskaidroti finālisti vecuma grupās līdz 16 un 19 gadiem. Finālsacensības norisināsies Rīgā, skolēnu pavasara brīvdienās. Tad arī turēsim par mūsējiem īkšķus.

Andris Sametis, dambretes pulciņa skolotājs.

Fotogalerija pieejama:

https://photos.google.com/share/AF1QipOnqerW8xlMu6QE8Shh0k_jDmM8cXU120NDehqsk4QyT6-7GE5UCwJC1XC7NQTJXg?key=Sk80b09EcFBGd3pzYWFpVXktdFZ1V1o3MDBMekhR