Skolēnu brīvlaikā no 15. – 18.martam Rīgā norisinājās Latvijas čempionāta fināls jauniešiem 100 lauciņu dambretē. Četras dienas jaunieši trīs vecuma grupās cīnījās par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas un Pasaules jauniešu čempionātos. Finālā spēlēja 10 labākie dambretisti katrā grupā no visas Latvijas, kur dalību bija izcīnījuši arī divi ventspilnieki-Daniēls Rafaēls Siders U-13 grupā un Samuēls Stefans Siders U-10grupā.

Sacensības notika viesnīcas “Monika Central Hotels”konferenču zālēs. Kā jau bija paredzēts, cīņas bija spraigas un līdzvērtīgas, jo vienkopus bija sapulcējušies tiešām labākie Latvijas jaunie dambretisti. Katru dienu tika izspēlēti 3 mači klasiskajā dambretē, bet pēdējā dienā notika ātrspēles sacensības. Abi jaunie Ventspils dambretisti no Ventspils Jaunrades nama nospēlēja godam un”olimpiskais sešinieks” ir sasniegts-Daniēls Rafaēls Siders izcīnīja 6.vietu, gan klasiskajā dambretē, gan ātrspēlē, tomēr Samuēlu Stefanu Sideru no medaļas šķīra tikai viens vienīgs nepareizs gājiens, kura rezultātā uzvarētas partijas vietā – neizšķirts un kopvērtējumā 4.vieta U-10grupā Latvijā.

Jaunrades namu pārstāvošajiem puišiem tā bija lieliska pieredze, un, cerams, arī patīkama, jo Latvijas dambretes federācija un sponsori bija sarūpējuši balvas visiem fināla dalībniekiem.

Abus Ventspils jaunos dambretistus cīņai ar nopietnākiem konkurentiem sagatavoja Ventspils Jaunrades nama treneris Andris Sametis, kurš sekmīgi trenē daudzus Ventspils zēnus un meitenes.