22.aprīlī Rīgā norisinājās ikgadējais XIV Bērnu un jauniešu starptautiskais horeogrāfijas konkurss „Rīgas Pavasaris 2018″ un horeogrāfu sacensības, kurās startēja arī mūsu Ventspils Jaunrades nama horeogrāfijas ansamblis “Konfetti”, vadītāja Ļaļa Basmanova.

Starptautiskais konkurss dāvā iespēju jaunajiem dejotājiem un horeogrāfiem vienam otru iepazīt un novērtēt, saņemt konsultācijas kopēju projektu veidošanā, kā arī dalīties iepriekšējā pieredzē. Konkursa dalībniekus vērtēja profesionāla žūrija no Latvijas, ārvalstu horeogrāfi un mūsdienu mākslas speciālisti.

Konkursā piedalījās vairāk kā 700 dalībnieki no 20 valstīm. Mūsu horeogrāfijas ansamblis startēja grupā “Modernā deja un stilizācija” 2 kategorijās ar augstiem rezultātiem:

15 – 17 gadu vecuma grupā horeogrāfijas ansamblim “Konfetti” ar deju “Rise” – 3.vieta

Duetu kategorijā (12 – 14.gadi) “Konfetti” dejotājām Alinai Grebeņukai, Viktorijai Griško ar horeogrāfiju “Black and white” – 3.vieta.

Konkursa mērķis: popularizēt dejas nozīmi harmoniskas personības izaugsmes procesā; veicināt jaunas un radošas dejas horeogrāfijas attīstību; atbalstīt deju asociāciju un pedagogu starptautisku sadarbību, kā arī informācijas apmaiņu.