Jaunrades nams

Ventspils Jaunrades nama, kā interešu izglītības iestādes, vēsture ir interesanta un daudzveidīga. 1955.gada rudenī māja Lielā ielā 7, kas būvēta pagājušā gadsimta 30. gados, tika atdota bērniem un savu darbību tajā uzsāka Pionieru nams. Sākotnēji namā darbojās Amatnieku biedrība, kara laikā – hospitālis, bet pēc tam neilgu laiku tā bijusi mājvieta partijas komitejai. Laika gaitā ēku pārbūvēja, uzceļot trešo stāvu un pārveidojot iekštelpas atbilstoši laikmeta prasībām. Mainoties paaudzēm un ideoloģijai, 1990.gadā Pionieru nams pārtapa par Skolēnu jaunrades namu.

Pirmās direktores Valentīnas Krisovas vadībā iestādē strādāja 5 pedagogi un pirmie pulciņi bija baleta, šūšanas, foto un tehniskās modelēšanas pulciņš. 55 gadus interešu izglītības iestāde atradās Lielā ielā 7. Laikiem mainoties, Pionieru namu pārdēvēja par Skolēnu jaunrades namu. Šajā laikā iestādi vadījuši 9 direktori, no kuriem visilgāk – 31 gadu namiņa darbu vadīja Rasma Jakoviča. 2006. gadā direktores amatā stājās Daiga Silarāja.

Kopš 2010. gada iestāde atrodas jaunās telpās – Maiznieku ielā 11. Ar Eiropas, valsts un pašvaldības līdzekļiem ēka rekonstruēta un projekta ietvaros tai uzbūvēta piebūve. Mainoties atrašanās vietai, adresei un daļēji arī uzdevumiem – iestāde mainījusi arī savu nosaukumu – Ventspils Jaunrades nams, jo interešu izglītības iestāde atvērta bērniem un jauniešiem no 3 līdz 25 gadu vecumam. Šajā mācību gadā bērniem un jauniešiem Ventspils Jaunrades nams piedāvā jau 55 dažāda nosaukuma pulciņus. Turklāt Ventspils Jaunrades nams piedāvā apmeklēt arī Baltijā modernāko un lielāko digitālo planetāriju, kā arī ar modernu teleskopu aprīkotu observatoriju.

jnams

plans