20170313_092300

11.martā 165 labākie skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas pulcējās tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, lai piedalītos Latvijas izglītības biedrības “Junior Achievement Latvija” (JA Latvija) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta “Inovāciju motivācijas programma” Vislatvijas Pavasara gadatirgus. Savu produkciju piedāvāja 14 Ventspils skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), no kuriem trīs Ventspils Jaunrades nama audzēkņu dibinātie.

Ventspils Jaunrades namu pārstāvēja trīs jaundibinātie uzņēmumi – SMU “Mācies, domā, dari” (pērļoti aksesuāri), SMU “Rosme” (koka rotaļlietas, galda un biroja piederumi) un SMU “Idejnīca” (dizaina un interjera priekšmeti).

33286338261_a2e459f22d_z

Jaunajiem tirgotājiem diena bija gara un piesātināta, jo tirgošanās bija jāveic no plkst.11:00 – 17:00, jāatbild uz žūrijas jautājumiem un kopumā jācenšas savu piedāvāto preci pārdot visveiksmīgāk. Kā atzīst jaunie tirgotāji – tirgošanās ir īsta māksla, nu gandrīz kā teātris un nemaz nav viegli, kā no malas varbūt izskatās.

“Dalība gadatirgū skolēniem sniedz neatsveramu pieredzi, iegūstot iemaņas pārdošanas un klientu apkalpošanas prasmēs, tādējādi liekot analizēt gan veiksmes, gan pieļautās kļūdas un pārdomas par attīstību un uzlabojumiem turpmāk, lai dibinātais uzņēmums darbotos veiksmīgāk”, atklāj SMU “Idejnīca” konsultante Mairita Grebe, Vides un floristikas studijas “zaļie pirkstiņi” skolotāja.

Gadatirgus ietvaros pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda jaunos uzņēmumus vērtēja un apbalvoja 8 nominācijās.  Pamatskolu grupā SIA “Idejnīca” balvu saņēma nominācijā – Sociāli atbildīgs uzņēmums. Žūrijas citāts, pasniedzot balvu: “Katru dienu mēs uzzinām arvien jaunus un satraucošus faktus par to, kas notiek ar mūsu planētu. Mums rūp cilvēku radītā sadzīves atkritumu ietekme uz dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.”

Ventspils Jaunrades nama Skolēnu mācību uzņēmumā “Idejnīca” darbojas Samanta Birziņa un Nikola Valērija Andersone, konsultē skolotāja Mairita Grebe, pircējiem piedāvājot dizaina un interjera priekšmetus – dāvanu maisiņi no otrreizēji pārstrādāta auduma un drošības jostu spilveni bērniem.

Jau aprīļa beigās Latvijas labākie un inovatīvie tirgotāji pulcēsies tieši Ventspilī, lai atskatītos uz aizvadīto tirgošanās gadu un sumināto veiksmīgākos.

Foto no pasākuma aplūkot var JAL foto galerijā lapā šeit

33374192226_67084feb08_z