Ventspils Jaunrades nams 2017./2018. mācību gadā uzņem bērnus un jauniešus no 3 līdz 25 gadiem visās līdzšinējās programmās: kultūrizglītībā, tehniskajā jaunradē, sporta programmās, vides izglītībā un citās interešu programmās. Iestāties pulciņos un studijās var no 1. septembra visu mēnesi. Interesentiem ir iespēja izvēlēties kādu no 53 apakšprogrammām.

Paralēli esošajiem pulciņiem un studijām, jaunākā vecuma bērni aicināti uz radošo tērpu studiju “Ciku, caku!”, radošo darbu studiju “Mīļlietiņas” ( mīksto rotaļlietu un suvenīru izgatavošana), sporta dejām iesācējiem un  teātra sportu –  improvizāciju.  Šogad ar teātra sportu – improvizāciju varēs nodarboties gan Maiznieku ielas namā, gan aizvien Pārventas pamatskolas telpās. Vēl Pārventas pamatskolas telpās notiks dambretes, rotaslietu dizaina studijas,  radošo darbu studijas “Mīļlietiņas”, studijas “Tu to vari!”, veidošanas studijas, citādas latviešu valodas, fitnesa un tehniskās modelēšanas nodarbības. 3. vidusskolas telpās darbu turpinās radošā darbnīca “Čaklās rokas” un no jauna būs “Citāda latviešu valoda”, ko jaunākā skolas vecuma bērniem piedāvās apgūt ar teātra sporta metodi.

Pusaudžiem un sevišķi tiem jauniešiem, kuri studiju laikā dzīvo kopmītnēs, paredzēta “Labo garšu studija”, –  iemācīs garšīgi un taupīgi gatavot. Jaunā veidolā darbosies darbnīca “Radošā kokapstrāde”.  Absolūts jaunums būs galda futbola nodarbības. Pasaulē aktīvi spēlē galda futbolu, bet Latvijā būs pirmā iespēja apgūt šo spēli. Jāpiezīmē, ka Ventspils Jaunrades namā galda hokeju spēlē gan šīgada pasaules čempiones, gan par treneri strādā Aleksandrs Žernovojs – Eiropas čempions šajā sporta veidā. Viņš būs arī galda futbola treneris.

 Šogad Ventspils Jaunrades namā darbu uzsāks 3 gados jauni pedagogi: Baiba Degute strādās ar pirmsskolēniem un radošo tērpu studijā “Ciku, caku!”, Kristaps Bitenieks vadīs automodelisma trases darbu un LEGO robotikas pulciņu., bet Agnese Graudiņa – Gūtmane mācīs sporta dejas. Pieredzējušais mūziķis Harijs Birkenbergs vadīs vokāli instrumentālo ansambli, Līga Filipoviča mācīs, kā garšīgi un taupīgi gatavot, bet Olga Gavare vadīs astronomijas nodarbības. Kopumā Ventspils Jaunrades namā šogad strādās 48 pedagogi un 16 tehniskie darbinieki.

Ventspils Jaunrades nama galvenie uzdevumi 2017./2018. mācību gadam ir sadarbības stiprināšana pedagogu starpā un arī ar audzēkņu vecākiem,  kā arī  iestāšanās Eiropas Bērnu un jauniešu neformālās izglītības iestāžu asociācijā (EAICY). Asociācija  izveidota 1991. gadā. EAICY ir Eiropas jumta organizācija, kas pārstāv iestādes un organizācijas, kas aktīvi iesaistītas bērnu un jauniešu neformālajā izglītībā. EAICY ir ap 40 biedru no 20 valstīm. Dalība šajā organizācijā pavērs iespējas Ventspils Jaunrades nama pedagogiem un audzēkņiem piedalīties starptautiskos projektos, pētījumos, bērnu un jauniešu, kā arī pedagogu apmaiņas braucienos.  Turpināsies arī Skolēnu mācību uzņēmumu aktivitātes un dalība Junior Achievement uzņēmējdarbības programmā.

Turpināsies arī sadarbība ar radniecīgajām iestādēm Latvijā, Klaipēdas Minskas, Pēterburgas un Viļņas Bērnu un jauniešu interešu centriem, ar akcentu uz pedagogu tālākizglītību, gan  dalību starptautiskās sacensībās un konkursos.

Ventspils Jaunrades nams uzsāk jauno mācību gadu 1. septembrī ar Atvērto durvju pasākumu “Noķer sapni!” nama zālē un pagalmā.

Piektdien, 1. septembrī, no plkst. 11:00 līdz 13:00 Ventspils Jaunrades nama zālē, pagalmā un automodelisma trasē norisināsies Atvērto durvju pasākums “Noķer sapni!”, kura laikā varēs iepazīties ar pulciņu piedāvājumu, uzdot jautājumus, satikties ar pedagogiem un reģistrēties nodarbību apmeklēšanai. Arī planetārijs šajā laikā un līdz pat plkst. 14:00 piedāvās īpašu bezmaksas programmu. Aicinām mazos un lielos ventspilniekus izmantot šo iespēju!

Uz tikšanos Ventspils Jaunrades namā,  Maiznieku ielā 11. Nāc, noķer sapni!

2017./2018.g. nodarbību piedāvājums aplūkojams šeit