6.aprīlī Saldus Bērnu un jauniešu centrā notika tradicionālā Kurzemes un Zemgales skolu Teātra sporta ceļojošās balvas “Džons smaida 2017” izcīņa, uz kuru devās divas Ventspils Jaunrades nama teātra sporta- improvizācijas komandas.

Teātra sports ir aizraujoša improvizācija, sadarbojoties visiem komandas spēlētājiem. Teātra sporta mačs ir prieks, smiekli, spiegšana un liela jautrība mums visiem – gan spēlētājiem, gan improvizatoriem uz skatuves.

Pirmo reizi šī gada turnīros piedalījās arī Ventspils 1. – 4.klašu un  7. – 9.klašu komandas. Nodarbībās visa gada laikā jaunie improvizatori apguva spēļu tehnikas, saspēles pamatus, aktiermeistarības elementus. Audzēkņi  mācījās pārvarēt uztraukumu un bailes publiski uzstāties. Līdzās  pieredzējušiem spēlētājiem no Druvas, Iecavas, Bauskas, Dundagas un Talsiem, Ventspils  jaunie improvizatori startēja godam – tikai 1 punkts šķīra mūsu jaunāko komandu no galvenās balvas. Tiesneši vienbalsīgi atzina, ka ventspilnieki ir labs un stiprs jauno improvizatoru spēks Kurzemē.

“Lai dzīvo Teātra sports! Es noteikti turpināšu ar to nodarboties! Tas ir kolosāli!”,  tā pēc pirmajiem mačiem saka Ventspils Jaunrades nama jaunie improvizatori.

Improvizācijas spēli Ventspilī mums atvedusi ilggadēja teātra sporta vadītāja Inga Kazaka, paldies viņai par improvizācijas spēles pamatu likšanu Ventspilī. Atgādinām, ka Ventspils Jaunrades nama piedāvātās nodarbības teātra sporta – improvizācijai notiek Pārventas pamatskolā pirmdienās un otrdienās no plkst.13:30 – 14:55.

Foto: 1. – 4. klašu komanda: Estere Rendeniece, Daniels Širmanis, Marta Frēliha, Ketija Beļakova un Letīcija Doniņa

improviz