No 16. janvāra Ventspils Jaunrades nama koka rotaļlietu izgatavošanas pulciņš paplašina savu darbību, papildus piedāvājot arī koka auto modeļu izgatavošanas nodarbības.

Pēc tam, kad koka automašīna būs izgatavota, dalībnieki ar tām piedalīsies sacensībās. Pašizgatavoto koka auto modeļi brauc pa slīpu trasi, sacenšoties, kura no tām ātrāk finišēs.
Koka auto izgatavošanas nodarbībās audzēkņiem tiks sniegtas zināšanas par auto modeļu uzbūvi un darbības principiem, tāpat audzēkņi apgūs prasmes un iemaņas koka auto modeļu konstruēšanā un izgatavošanā.
Pulciņa nodarbībās notiks sacensības audzēkņu starpā, bet plānots piedalīties arī dažādās Latvijas un starptautiskajās sacensībās.
Piesakies un izbaudi koka automašīnu izgatavošanu un sacensības garu!
Nodarbības notiek bez maksas, pirmdienās un ceturtdienās, no 15:00 līdz 17:10, jauniešiem vecumā no 11-16 gadiem.

Koka auto 2016_Kurzemes novads

Koka auto modeļu sacensības aizsākumi meklējami 20. gadsimta 20 gados ASV. Mašīnas tiek izgatavotas no koka, tām jābūt ar precīzu svaru, garumu un platumu, pirms sacensībām notiek kontroles mērījumi un svēršana. Sacensības notiek starp modeļiem, kuri pamatā izgatavoti no koka – mašīnu enerģijas avots ir Zemes gravitācijas spēks, neizmantojot nekādus citus ārējus enerģijas avotus, laiks tiek fiksēts ar hronometru.

Auto modeļu gatavošanā ir vajadzīgas vairākos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas un prasmes. Piemēram – koka, metāla un citu līdzīgu materiālu tehnoloģijās gūtās prasmes un iemaņas. Koka auto modelīšus var gatavot arī mācību stundu ietvaros, tā apgūstot vairākas standartā iekļautas tēmas; vizuālā mākslā iegūtas noformēšanas zināšanas, etnogrāfiskās zīmes un raksti; fizikā – inerce, matemātiskie aprēķini u.c). Spēks, kas dzen šos auto uz priekšu ir gravitācija un inerce, bet gaisa pretestība un berze to cenšas bremzēt. Trases garumi ir no 9,5 metriem līdz 13,5 metriem, starta punkta augstums 1,2m- 1,5m. Ātrums līdz pat 32 km stundā.

 

 

2015-01-15-12-20-28_800x451

 

0366b41658ff8b82a4288be2330671c6

foto no Liepājas un Cēsu BJC foto arhīva