Divu dienu garumā Rīgā risinājās pasaules kausa posms galda hokejā. Latvijas lielākais turnīrs šogad atzīmēja savu 19.dzimšanas dienu ar 257 spēlētājiem no 15 valstīm, kas ir jauns sacensību rekords. Septiņpadsmit Jaunrades nama komandas spēlētāji sacentās par augstām vietām pasaules kausa posmā.

Pirmajā kārtā jeb grupu turnīrā dalībnieki tika sadalīti desmit grupās. Pieciem Jaunrades nama spēlētājiem Elēnai Rācenājai, Elvijam Siliņam, Edžum Kaņepam, Eliānam Ēdelim un Elvim Arhinovičam izdevās kvalificēties turnīra augstākajā divīzijā. Par lielu pārsteigumu trijiem komandas vadošajiem spēlētājiem sākums izvērtās negaidīti veiksmīgs. Eliāns Ēdelis spēja izcīnīt uzvaru savā grupā. Edžus Kaņeps savā grupā bija otrais, bet Elvijs Siliņš – trešais. Augstākā divīzija tika sadalīta četrās grupās. Par kārtējo pārsteigumu parūpējās Edžus Kaņeps izcīnot 2.vietu savā finālgrupā, tādejādi nodrošinot savu dalību nākamās dienas finālturnīrā. Uz finālturnīru sev vietas izcīnija arī Eliāns Ēdelis un Elvija Siliņš. Elēna Rācenāja kopējā konkurencē ieņēma 66.vietu, bet sieviešu nominācijā izcīnija 3.vietu, piekāpjoties vienīgi Eiropas un pasaules čempionei Viktorijai Gorodņickai no Krievijas un pasaules vicečemponei Marijai Saveļjevai no Igaunijas. Elvis Arhinovičs šo turnīru noslēdza 76.vietā.

Sacensību nākamajā dienā 48 spēcīgākie spēlētāji turpināja cīņas par uzvaru turnīrā. Elvijam Siliņam ieņemot 8.vietu savā grupā, izdevās iekļūt pasaules kausa posma izslēgšanas turnīra sešpadsmitdaļfinālā. Edžus Kaņeps un Eliāns Ēdelis ierindojās 18.vietā katrs savā grupā un šajā turnīrā finišēja attiecīgi 35.un 36.vietā. Uzvaras gājienu turpināja Elvijs, kurš pleijofa pirmajā kārtā sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 (1:(2p); 5:1; 1:(2p); 1:2; 4:1; (3p):2; 5:1) uzveica Markusu Nilsonu no Zviedrijas. Nākamajā kārtā viņam pretī stājās patreizējais pasaules čempions un pasaules reitinga pirmais numurs Edgars Caics, kuram nācās piekāpties ar rezultātu 0:4 un posmu noslēgt augstajā 15.vietā. Par pasaules kausa Latvijas posma ”Rīgas kauss” uzvarētāju kļuva Maksims Borisovs no Krievijas. Sudraba godalga šoreiz Edgaram Caicam, bet bronza – Sergejam Ivanovam no Krievijas.

Pasaules kausa posms ”Rīgas kauss”
Open (257 spēlētāji)
1.Maksims Borisovs  Krievija
2.Edgars Caics  Latvija
3.Sergejs Ivanovs  Kreivija
4.Edgars Saulītis  Latvija
.   .   .   .   .   .   .  
15.Elvijs Siliņš
35.Edžus Kaņeps
36.Eliāns Ēdelis
66.Elēna Rācenāja
76.Elvis Arhinovičs
83.Aleksandrs Žernovojs
85.Alens Kalniņš
103.Laima Kamzola
107.Guntis Ernšteins
132.Valts Janvars
146.Haralds Janvars
150.Sarma Vēberga
155.Dāvis Apfelbaums
165.Mārcis Radelis
169.Alekss Ernšteins
192.Lauris Rozentāls
240.Oksana Korobkina

FOTO: Pasaules kausa Latvijas posma ”Rīgas kauss” goda pjedestāls sieviešu nominācijā (1.Viktorija Gorodņickaja (Krievija) 2.Marija Saveļjeva (Igaunija) 3.Elēna Rācenāja (Latvija); “Rīgas Kauss” balvas.

Raksta autors Rimants Mironovičs