Jau otro gadu interesantus un aizraujošus rakstus veido mūsu jaunie korespondenti skolotājas Līgas Rūdes vadībā, reizi mēnesī tie tiek publicēti arī Ventas balsī, piedāvājam iespēju iepazīties ar pēdējo veikumu – intervija ar grupu TheCitrons:

Iepazīstieties – TheCitrons!
Autores: Marta Fogele, Anastasija Zaube, Rebeka Viktorija Špude
Kristers Ruža un Alberts Sula mācās Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 12.a klasē. Abus puišus vieno ne tikai draudzība, bet arī mīlestība pret mūziku. Aicinām turpmākajā intervijā iepazīties ar radošajiem, pozitīvajiem un mērķtiecīgajiem puišiem, kas izveidojuši savu grupu ar nosaukumu „TheCitrons”!
Pastāstiet par savu grupu?
Alberts: Manuprāt, diezgan vienkārša grupa – spēlējam to, kas patīk mums un citiem. Grupā esam divi.
Kristers: Jāpiebilst, ka visas dziesmas mums ir akustiskās versijās. Spēlējam uz akustiskās ģitāras un „kubiņa” (kahona).
Kā radās grupas nosaukums „Citrons”?
Alberts: Dzeltenā ir mana mīļākā krāsa (smejas).
Kristers: Mēs abi esam radoši cilvēki un mums patīk realizēt dažādas idejas. Kā jau jauniešiem, mums patīk arī muļķības. Tāpēc reiz kādā draugu ballītē jokojāmies par grupas nosaukumu un spontāni nonācām pie nosaukuma „TheCitrons”.
Kādus instrumentus jūs spēlējas?
Alberts: Esmu ritmiskais zēns, spēlēju kahonu jeb kā mēs viņu vienkārši saucam – kubiņu. Ja ir plānots kāds lielāks pasākums, tad spēlēju arī bungas (tas ir jāsarunā pirms pasākuma).
Kristers:  Es spēlēju ģitāru un klavieres, un dziedu.
Vai jums jau ir bijis kāds koncerts, uzstāšanās?
Alberts: Vairāki.
Kristers: Mums ir bijuši koncerti bērnu dārzos, draugu lokā, dzimšanas dienās, skolā dažādos pasākumos. Mums patīk ar klasi veidot priekšnesumus skolas pasākumiem. Spēlējam arī tad, ja uzaicina – droši varat rakstīt mums un aicināt. Mēs esam atvērti cilvēki un gaidām piedāvājumus ar iespējām uzstāties. Varam pielāgoties arī tam, kādu mūziku spēlēt.
Kā jūs nolēmāt sākt spēlēt kopā?
Alberts: Pirms tam mēs spēlējām katrs atsevišķi. Vienkārši sagadījās tā, ka viens spēlē, otrs spēlē – nu aiziet, tad spēlējam kopā!
Kristers: Skolas pasākumos spēlējām kopā un sapratām, ka varam uzsākt kaut ko radošu. Mēs sapratām, ka varam spēlēt kopā ne tikai skolas pasākumos, bet arī citur.
Kur esat mācījušies mūzikas jomā?
Alberts: Es esmu mācījies Ventspils Mūzikas vidusskolā, Ventspils Jaunrades namā pie skolotāja Jāņa Snipka, kā arī mācījos spēlēt bungas pie Jēkaba Macpana. Protams, daudz esmu mācījies arī pašmācības ceļā, skatoties youtube video un mēģinot darīt tāpat kā citi mūziķi.
Kristers: Skolā pirmajā klasē spēlēju klavieres, tad iestājos arī Ventspils Mūzikas vidusskolā, kur mācījos spēlēt klavieres pie skolotājas Marinas Kazarcevas-Vilinskas. Aptuveni trešajā klasē izdomāju, ka gribu mācīties spēlēt arī ģitāru, gāju pie privātskolotāja, kurš pats spēlēja grupā basģitāru. Pēc tam mani uzaicināja grupā spēlēt basģitāru un tālāk to apguvu pašmācības ceļā.
Vai jūs pirms koncertiem uztraucaties?
Kristers: Nē, jo uz skatuves darbojos no 2 – 3 gadu vecuma, tāpēc uztraukuma vairs nav.
Alberts: Tas ir atkarīgs no publikas, ja es zinu, ko viņi vēlās, kāda ir viņu mūzikas gaume, uztraukums vairs nav. Tas ar gadiem pazūd.
Jums ir elki mūzikā?
Alberts: Man ir vairāki. No latviešiem – Carnival Youth. Ārzemju mūzikā ļoti patīk Eds Šīrans –  ļoti laba mūzika. Man patīk tas veids, kā viņš raksta vārdus un mūziku. No viņa esmu daudz mācījies.
Kristers: Es piekritīšu Albertam un domāju, ka arī viņam patīk Dons, Prāta Vētra, Musiqq. No ārzemju mūzikas – Metallica, Linikin Park, ACDC, roks un metāls.
Varbūt sacerat arī paši savas dziesmas?
Kristers: Pašlaik esam tajā posmā, kad mums top dziesma ar mūsu tekstu un mūziku. Būs drīzumā jāmeklē studija,  kur to ierakstīt.
Jūs abi divi rakstāt mūziku un vārdus?
Kristers: Jā, mēs abi divi kopā domājam gan vārdus, gan melodiju, katrs izsakām arī kādu savu ideju.
Alberts: Vārdi dziesmām rodas no ikdienišķām situācijām.
Kāda ir jūsu sapņu skatuve?
Alberts: Es gribētu spēlēt estrādē. Man skatuves nepatīk. Man šķiet, ka estrādē ir vairāk brīvības, svaiga gaisa un plašuma, kas man patīk.
Kristers: It kā varētu piekrist Albertam, bet es domāju, ka man patīk ļoti liela skatuve ar daudz klausītājiem. Tādas skatuves kā grupai Prāta Vētrai, kura ar katru koncertu pārsteidz arvien vairāk, izveidojot lielāku skatuvi, grandiozākus šovus, un mēs gribētu nevis līdzināties viņiem, bet pārspēt.
Ko jūs vēlaties sasniegt 2018.gadā?
Alberts: Vēlamies ierakstīt savu albumu.
Kristers: Ir pienācis radošais laiks un mēs vēlamies rakstīt dziesmas. Mums ir plāns šajā gadā sarakstīt vairākas dziesmas un izdot mazu albumu. Tas būtu mūsu debijas albums.
12.klasē ir daudz jāmācas, vai ir laiks tam visam?
Kristers: Mums jau vairāk mūzika patīk nekā mācīties. Atrodam laiku.
Kāds ir jūsu gandarījums muzicējot?
Kristers: Kad tu nospēlē un pēc tam klāt nāk skatītāji un saka, ka ļoti patika. Ir bijuši gadījumi, kad pēc koncerta ir citi piedāvājumi muzicēt.
Alberts: Cilvēku atbalsts, tiešām ir vispatīkamākais.
Pastāstiet par kādiem interesantiem atgadījumiem muzicējot!
Alberts: Es nospēlēju koncertu, jau gāju prom, bet pie manis pienāca mazs zēns un teica, ka viņš arī tagad sāks mācīties spēlēt bungas. Tad tā silti ap sirdi palika, ka esmu viņu iedvesmojis. Atdevu viņam savas vālītes, lai viņš spēlē.
Ar kuru mūziķi vai grupu gribētu kāpt kopā uz skatuves?
Kristers: Ar Carnival Youth, Prāta Vētru, Musiqq, Donu.
Kā būtu uzfilmēt kādu mūzikas klipu?
Alberts: Man šķiet, ka tas ir sarežģītāk.
Kristers: Nē, tas ir radoši , man patīk. Izdosim dziesmu, būs arī klips.
Vai jūs var atrast arī sociālajos tīklos?
Alberts: Instagram mūs var mūs meklēt kā @thecitrons.