Ventspils Jaunrades nama pulciņa „Jaunie korespondenti” dalībnieces Viktorija Smirnova, Līga Goldmane un Aleksandra Smirnova ir sagatavojušas rakstu par jaunieti, kurš izmanto iespēju un izveido savu produktu – kafijas trafaretus.

DSC_0040

Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas 7. klases audzēknis Ralfs Roga ir iesaistījies „Junior Achievement Latvija” skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmā, un ražo savu produktu – kafijas un desertu trafaretus kurus Ziemassvētkos var izmantot arī kā eglīšu rotājumus.

Vasarā Ventspils jaunieši piedalījās pasākumu ciklā “Biznesa vasara”. Tajā notika neformālās apmācības, radošās darbnīcas un simulācijas spēle, kas jauniešus iedrošināja un iedvesmoja būt uzņēmīgiem. Šajā pasākuma ciklā piedalījās arī Ralfs un tieši šeit radās viņa ideja par kafijas trafaretu izgatavošanu. Par iespēju iesaistīties SMU Ralfs uzzināja no savas sociālo zinību skolotājas Anitas Jozus, bet vairāk par šo programmu noskaidroja internetā

Trafaretu formas jaunietis domā pats un līdz šim tās tapušas šādās formās: ūsas, sirds, ķepa, bite un tauriņš. Ralfs min, ka pēc pasūtītāju velmēm, ir iespējams izgatavot arī citas formiņas.

Lai šīs formiņas izveidotu, Ralfs sadarbojas ar Kuldīgas uzņēmumu „MGS Factory”, kurā, pēc viņa domām, ir ļoti atsaucīgi darbinieki, kas vērsti uz sadarbību. „Datorā veidoju zīmējumus kafijas un deserta trafaretiem, tad ar idejām braucu uz Kuldīgu, kur ar lāzera palīdzību, uz dabīgā koka formiņas, tiek izgrieztas,” stāsta jaunais uzņēmējs Ralfs.

Ralfs jau ir piedalījies trīs nozīmīgos skolēnu mācību uzņēmumu tirdziņos – Ventspilī Jūras svētkos, tirdzniecības centrā „Tobago”, kā arī Rīgā tirdzniecības centrā „Domina shopping”.

„Tirdziņos nepieciešams būt komunikablam un prast prezentēt savu produktu. Lai uzlabotu sava produkta pārdošanas prasmes, es pirmajā tirdziņā Jūras svētkos vēroju arī kā darbojas citi,” atklāj Ralfs. Viņš min, ka katrā tirdziņā uzņēmumiem ir savi stendi, kurus arī pašiem ir jāizdekorē, lai piesaistītu apmeklētāju uzmanību. Ralfs priecājas, ka tirdziņos ir iepazinis jaunus cilvēkus un uzzinājis par citu radītiem produktiem. Viņš ir gandarīts, ka atsauksmes par jaunradīto produktu – kafijas trafaretiem, ir ļoti labas, tāpēc Ralfs labprāt nodarbotos ar uzņēmējdarbību arī nākotnē.

„Pateicoties šai iespējai iesaistīties skolēnu mācību uzņēmumā, esmu kļuvis patstāvīgāks. Pats domāju arī par sava produkta reklamēšanu sociālajā tīklā instagram.com, kā arī strādāju pie lapas izveides facebook.com,” stāsta jaunais uzņēmējs un piebilst, ka bez vecāku palīdzības un atbalsta būtu grūtāk realizēt savas idejas.

Iegādāties šos kafijas trafaretus iespējams mājaslapā www.meistardarbs.lv, vai arī sūtot ziņu uz e-pasta adresi sia.daimo@gmail.com, vai rakstot ziņu instagram.com vēstulē. Prece tiks piegādāta 1 nedēļas laikā.

Ralfs sarunas noslēgumā aicina ikvienu iegādāties viņa preci un atklāj, ka svētkos kafijas trafaretiem ir īpašas atlaides.

Skolēnu mācību uzņēmumu programma ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode, kuru realizē „Junior Achievement Latvija”. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem.

Vairāk par „Junior Achievement Latvija” varat lasīt www.jal.lv.